Przeniesienie licencji na MS Office 2013 między kontami MS

Załóżmy taką sytuację:

  1. Osoba_1 kupuje elektronicznie (prawdopodobnie korzystając ze swojego konta Microsoft) licencję dla osoby_2 na Office H&S 2013.

  2. Osoba_2 otrzymuje link do pobrania nośnika oraz nr seryjny, który co prawda pozwala na aktywację produktu, ale nijak nie udowadnia, że posiada się licencję, do tego prosi o aktywację przy każdym upgrade.

 

Czy jest jakikolwiek sposób na przniesienie licencji z konta Osoby_1 na konto Osoby_2?

Wydaje mi się, że sprawa jest beznadziejna, ale może coś poradzicie.

 

Sprawa wygląda tak, że otrzymałem prezent, ale zakupiony nie tak jak oczekiwałem, czyli nie kartonik z numerem i licencję ze sklepu…

 

 

 

 

Poczytaj  warunki  licencji Office Home & Student. Nie  ma  możliwości  zakupu na kilka  osób. Licencje można wykorzystywać w obrębie tzw jednego gospodarstwa domowego. Dzielenie się z licencją z osobami niespowinowaconymi łamie  jej zasady.

Tu nie ma do czynienia z dzieleniem się licencją, ale z przekazaniem licencji.

Ale OK, to bez znaczenia, bo zakup został dokonany w inny sposób, założę nowy wątek - ten możesz skasować, bo w sumie niczego informacyjnego nie wnosi do forum.

Sytuacja wygląda następująca.
Nie pamiętasz na kogo zarejestrowałeś produkt podczas pierwszej rejestracji, to masz problem. Odzyskanie klucza jest odpłatne.

Możesz zadzwonić do MS i podać 5 ostatnich znaków, wtedy jak uda Ci się zgadnąć mail podany podczas rejestracji i masz szczęście że jest to mail służbowy (dostęp do skrzynki w firmie) to już jest możliwy sukces. Logowanie, reset konta, ponowne logowanie.

W innym wypadku trzeba pisać i płacić za odzyskanie klucza.

Niestety, nie ma możliwości przeniesienia takiej licencji na inne konto. Jeżeli posiada Pan dostęp do konta, instalacja jest możliwa.

Licencje dodawane są do konta jednorazowo, nie ma możliwości rozdzielenia od konta.

Instalacja przypisanego pakietu odbywa się po zalogowaniu do konta. Jeżeli potrzebny jest klucz aktywacyjny, można wyświetlić go logując się na stronie office.com/myaccount, klikając Instalowanie z dysku > Mam dysk > Wyświetl klucz produktu.

Instrukcja dodania aliasu podana jest na stronie: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12407/microsoft-account-manage-aliases

Opis odczytania klucza z konta przedstawiony jest szczegółowo na stronie https://support.office.com/pl-pl/article/Zarz%C4%85dzanie-wieloma-instalacjami-pakietu-Office-zakupionymi-jednorazowo-kt%C3%B3re-u%C5%BCywaj%C4%85-tego-samego-konta-Microsoft-b2897d43-9ec1-4040-9cf0-2bafa416e071?ui=pl-PL&rs=pl-PL&ad=PL&fromAR=1