Przeniesienie licencji win 10 na inną maszynę

Witam, szanownych forumowiczów…Mam pytanie które mnie bardzo trapi( w internecie widzę sprzeczne informacje )
Na kompie miałem zainstalowanego win 7, zrobiłem upgrade do win 10 ,ale popsuła się płyta główna i 10 tka nie chciała sie aktywować problem rozwiązałem dzwoniac do microsoftu i przy pomocy konsultanta udało się win 10 aktywować, wpisując klucz z 7 ki…
Moje pytanie brzmi: czy mogę przenieść win 10 na inną np nowszą maszynę ( jak zutylizuje win 10 ze starego komputera)?
I
załozyłem konto microsoft, wykryto mój pc i zmienił sie status licencji…
A licencje ( mam chyba oem) nalepka na pc
Za odpowiedzi dziękuje…:slight_smile:

Zależy, w licencji masz użyty termin “komputer” lub szerzej przypisanie do komputera. I tu jest pytanie o definicję komputera, tzn. kiedy komputer staje się nowym. Jeżęli, czysto teoretycznie, ponownie w diabła uszkodzisz płytę główną lub okazałoby się, że to jednak procesor, to wtedy prawdopodobnie mógłbyś wymienić przez telefon. Gorzej jeżeli kupujesz całkowicie nowy komputer , to wtedy nie ma żadnej wątpliwości nowa vs stara maszyna - musisz kupić nowy.

Wszystko zależy czy masz licencję RETAIL czy OEM. Pierwsza opcja pozwala na transfer licencji na inny sprzęt, druga nie - Jeżeli po instalacji systemu na innym sprzęcie, zalogowaniu się na konto MS i pierwszym uruchomieniu synchronizacji automatycznej z serwerami MS wywala ci błąd ważności klucza zadzwoń do MS i poproś o ręczną aktywację - opcja telefoniczna - podajesz ciąg liczb w odpowiedzi dostajesz właściwy ciąg liczb i tyle.

A co do licencji to po wpisaniu w cmd odpowiedniej komendy wyswietla mi sie status licencji:
Windows operating system retail channel…co to znaczy?

Retail = wersja BOX

O? to rozumiem ze teoretycznie mógłbym win 10 na inna maszyne? jeżeli posiadam? wersje box. bo myslałem ze mam oem? ( zreszta sam juz nie wiem jaka mam wersje…)

Tak możesz.

No to temat można zamknąc… :slight_smile: dziękuje