Przeniesienie numeru do Play

Do zakupów w sklepie z akcesoriami komórkowymi dostałem starter T-mobile za 5 zł. Ma genialny numer, więc pomyślałem, że mogę go zachować. Chciałbym przenieść numer do Play. Pytanie czy mogę przenieść numer do oferty na kartę tj. prepaid. Czy musiałbym najpierw zarejestrować numer w T-mobile, a potem przenieść do Play?  Czy inaczej to wygląda? Dużo z tym roboty?

Wygląda to tak jak mówisz. Możesz przenieść do oferty pre-paid. Polecam taryfę Play Formuła na Kartę :wink:

Bez rejestracji numeru nie przeniesiesz.

Pozdrawiam

Tylko, że po 25 lipca w myśl ustawy “antyterrorystycznej” sprzedawca powinien zarejestrować tą kartę w momencie sprzedaży, jeśli się nie mylę…

No to właśnie się mylisz.

Sprzedawca w kiosku czy monopolowym nie rejestruje numeru, można to zrobić chyba tylko w salonie operatora.

Bzdury!
Żadna ustawa nie nakazuje jakiemukolwiek sprzedawcy rejestracji jakichkolwiek kart prepaid!
Ustawa zobowiązuje do tego tylko i wyłącznie operatorów telekomunikacyjnych i to ich sprawa z kim się dogadają w temacie rejestracji.

Np. Play dogadał się Pocztą Polską i Ruch-em:

http://play.pl/pomoc/mapa-rejestracja/index2.html

Plus- Ruch i salony Neonet.

http://www.plus.pl/rejestracja

Innych operatorów nie chce mi się sprawdzać.

  • oczywiście salony każdego operatora.
     

Zgadza się, mylisz się całkowicie. Jeśli piszesz “chyba” to lepiej nic nie pisz, bo sprawdzenie u źródła zajmuje mniej niż minutę.

Jeden operator jedynie rejestruje w kioskach Ruch a mianowicie Plus.

Reszta operatorów jedynie w swoich salonach.

By przenieść numer wpierw należy go zarejestrować w sieci macierzystej potem zaś udajesz się powiedzmy do Play i dokonujesz przeniesienia.

Ostatnio rejestrowałem,procedura trwa kilka minut.

 

Tutaj nic się nie zmieniło, tak samo było przed ustawą.

  1. Numer w T-Mobile i tak musisz zarejestrować, bez tego starter nie będzie działać (a przynajmniej nie powinien działać według nowych przepisów).

  2. Dokładnie tak, rejestrujesz go w T-Mobile, przenosisz do Playa. W Playu może być konieczna ponowna rejestracja - słyszałem już o przypadkach, gdzie przeniesione numery w nowej sieci zarejestrowane nie były. Nawet jeśli po przeniesieniu karta będzie działać, upewnij się że w Playu jest zarejestrowana, bo inaczej możesz zostać niemile zaskoczony w lutym 2017.

Moja kuzynka ostatnio przenosiła numer na kartę z heyah (T-Mobile) do Orange, więc zasada jest taka sama:

 

  1. musisz zarejestrować kartę w salonie T-Mobile (wystarczy dowód osobisty)

  2. Idziesz do Playa czy Orange czy gdzie tam chcesz i składasz wniosek, że chcesz przenieść numer - tylko sprawdź czy pracownik Play zaznaczył, że przenosisz kartę pre-paid, bo jak przez pomyłkę zaznaczy że to karta na abonament to będziesz musiał kicać do Play jeszcze raz, aby poprawić ich błąd.

Sprawdź czy dobrze napisał numer i twoje dane osobowe, bo jak się pomyli to wiesz co będzie?. Ponowne kicanie do Play.

 

  1. czas przenosin to z reguły 2-3 dni.

 

Nie czytaj wypowiedzi wyżej, stek bzdur, twoja karta bez rejestracji będzie na pewno działać do końca roku.

 

Właśnie to co piszesz jest bzdurą. Obecnie sprzedawane karty SIM nie mają prawa działać bez rejestracji. Jedynie karty sprzedane dawniej będą działać nie tylko do końca roku, ale i do końca stycznia.

 

Poza tym jeśli ma ona działać niezarejestrowana do końca roku, to tym bardziej należy się po przeniesieniu upewnić, że karta jest w nowej sieci zarejestrowana.

 

Jak będzie chciał przenieść numer to i tak musi iść do salonu i zarejestrować, jak pójdzie potem do Play to i tak od niego wezmą dane osobowe i tym samym będzie miał kartę zarejestrowaną, więc po co te całe chrzanienie o ustawie anty…ble ble?. Raz zarejestrowany numer jest zarejestrowany i koniec.

Ale właśnie piszę o tym, że jest wiele przypadków, gdzie ktoś przenosił numer do innej sieci (z A do B), po czym okazywało się, że mimo że w sieci A ten numer zarejestrował (bo musiał by móc go przenieść), w sieci B okazywało się, że wcale on zarejestrowany nie jest.

 

Nie pytaj mnie, jak to możliwe, ale tak się zdarza.

Przenosiłem już kilka razy nr i nie przypominam sobie aby takie cyrki się działy.

Jak poczytasz komentarze pod artykułami na temat tego obowiązku rejestracji kart SIM, to się dowiesz, że takie przypadki się zdarzają.

 

Też o tym słyszałem z pierwszej ręki, przenosiny z T-Mobile do Play kilka lat temu. Ale nie wiadomo jak jest teraz.

 

Wiem jak wygląda przenoszenie z Play abonament do Nju z rachunkiem. Tutaj podpisuje się umowę z Orange i to Orange wszystko załatwia. Wysyła kartę SIM z numerem tymczasowym. W dniu obowiązywania nowej uimowy 40 minut po północy już dostałem informację, że nowy numer jest aktywny.

 

Teoretycznie u wszystkich tak to powinno wyglądać. Fakt, że jeśli operator do którego przenosisz spóźni się kilka dni powoduje czasem niemałe problemy, ale obawiam się, że takich numerów nie robią. Gdyby UKE się dowiedziało, to będą mieć przerąbane.