Przeniesienie numeru z Play na kartę do abonamentu T-Mobile

Ktoś ma i podzieli się doświadczeniami z przenoszeniem numeru z Play do T-Mobile?

Ile czasu to trwa? Czy są z tym problemy? Czy wszystko załatwi nowy operator?

Jakiekolwiek przeniesienie numeru od Operatora u którego miało się usługę pre-paid do Operatora u którego będzie chciało się związać umową abonencką trwa jeden dzień.

Przykład?

Pewna osoba przenosiła numer z Orange na kartę do Play na abonament, poszła do punktu Play, wybrała ofertę, podała numer, wybrała sobie telefon, podpisała umowę, dostała kartę sim do aktywacji i na tym skończyła się cała sprawa przeniesienia numeru. Nie minęła doba a numer działał w wybranej sieci.

Co ważne. Jeśli jesteś w ofercie typu mix to wiąże Ciebie umowa/zobowiązanie. Jeśli mowa o stricte pre-paidowej usłudze to sprawa jest do załatwienia od ręki.

Najpierw musisz zarejestrować swojego pre-paida w Play (zrobią to od ręki) potem idziesz do t-mobile, podpisujesz umowę, zapewne otrzymujesz nr. tymczasowy a po przeniesieniu uaktywnia się twój numer.

Standardowo wszystko trwa ok. 1-2dni max. 3(jeśli ociągają się z uwolnieniem nr. w play)

Zatem najpierw muszę iść do Play?

W T-Mobile mówili mi, że zajmą się wszelkimi formalnościami, kurier przywiezie umowę, na czas zmiany numeru otrzymam nr tymczasowy.

Najpierw musisz iść do Play zarejestrować numer, bez tego nie zostanie on zwolniony w Play.

adam9870 , jeśli masz niezarejestrowanego pre-paida to tak jak napisał Piotrek2255 , musisz go zarejestrować. Numer musi mieć właściciela.

30.12 podpisałem umowę, otrzymałem smsa że przeniesienie nr nastąpi 31.12. Teraz jest tak, że ja mogę dzwonić i wyświetla się mój stary nr ale gdy ktoś wybiera nr do mnie to otrzymuje informacje “nie ma takiego nr”.

zamontuj nową kartę sim i czekaj :slight_smile:

Numer był przenoszony w nocy, rano wszystko było w porządku, dzięki za odpowiedzi. :slight_smile: