Przeniesienie numeru z Play na kartę do abonamentu T-Mobile

(adam9870) #1

Ktoś ma i podzieli się doświadczeniami z przenoszeniem numeru z Play do T-Mobile?

Ile czasu to trwa? Czy są z tym problemy? Czy wszystko załatwi nowy operator?

(_tommy_) #2

Jakiekolwiek przeniesienie numeru od Operatora u którego miało się usługę pre-paid do Operatora u którego będzie chciało się związać umową abonencką trwa jeden dzień.

Przykład?

Pewna osoba przenosiła numer z Orange na kartę do Play na abonament, poszła do punktu Play, wybrała ofertę, podała numer, wybrała sobie telefon, podpisała umowę, dostała kartę sim do aktywacji i na tym skończyła się cała sprawa przeniesienia numeru. Nie minęła doba a numer działał w wybranej sieci.

Co ważne. Jeśli jesteś w ofercie typu mix to wiąże Ciebie umowa/zobowiązanie. Jeśli mowa o stricte pre-paidowej usłudze to sprawa jest do załatwienia od ręki.

(Piotrek2255) #3

Najpierw musisz zarejestrować swojego pre-paida w Play (zrobią to od ręki) potem idziesz do t-mobile, podpisujesz umowę, zapewne otrzymujesz nr. tymczasowy a po przeniesieniu uaktywnia się twój numer.

Standardowo wszystko trwa ok. 1-2dni max. 3(jeśli ociągają się z uwolnieniem nr. w play)

(adam9870) #4

Zatem najpierw muszę iść do Play?

W T-Mobile mówili mi, że zajmą się wszelkimi formalnościami, kurier przywiezie umowę, na czas zmiany numeru otrzymam nr tymczasowy.

(Piotrek2255) #5

Najpierw musisz iść do Play zarejestrować numer, bez tego nie zostanie on zwolniony w Play.

(_tommy_) #6

adam9870 , jeśli masz niezarejestrowanego pre-paida to tak jak napisał Piotrek2255 , musisz go zarejestrować. Numer musi mieć właściciela.

(adam9870) #7

30.12 podpisałem umowę, otrzymałem smsa że przeniesienie nr nastąpi 31.12. Teraz jest tak, że ja mogę dzwonić i wyświetla się mój stary nr ale gdy ktoś wybiera nr do mnie to otrzymuje informacje “nie ma takiego nr”.

(folusek) #8

zamontuj nową kartę sim i czekaj :slight_smile:

(adam9870) #9

Numer był przenoszony w nocy, rano wszystko było w porządku, dzięki za odpowiedzi. :slight_smile: