Przeniesienie obrazu dysku c: z systemem Win7 z HDD na nowy SSD

Mam obraz dysku c: z systemem windows 7 zrobionym w Ghost 12.
Dotychczasowa partycja systemowa to 50GB a nowa na SSD będzie miała ~120GB.
Czy możliwe jest wgranie tego obrazu z pomocą Ghost’a na SSD lub może mam to zrobić w inny sposób?
Dysk ma dojść w środę więc mam trochę czasu do namysłu, a za bardzo nie uśmiecha mi się instalowanie wszystkiego od nowa.
Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Po przywróceniu partycji na nowy dysk wejdź w zarządzanie dyskami w narzędziach administracyjnych i rozszerz swoją partycję na cały dysk. Jeśli o to ci chodziło.

Czyli najpierw muszę stworzyć partycję c: na SSD o pojemności 50GB - resztę miejsca na razie olać - potem wgrać obraz za pomocą Ghost’a na nowo utworzoną partycję i dopiero potem ją rozszerzyć. Dobrze myślę?
Czy jest taka opcja w narzędziach administracyjnych w windowsie 7, że będę mógł partycję rozszerzyć bez problemów? Nie chciałbym robić tego żadnym zewnętrznym programem bo różnie one działają.

Nie znam ghosta i nie wiem jaką kopię zrobiłeś, czy to była kopia dysku czy partycji. Tak czy inaczej program sam powinien na pustym dysku utworzyć odpowiednią tablicę partycji i przywrócić kopię. Kiedy już skończy przywracać uruchom komputer z nowego dysku, wejdź w panel sterowania, następnie narzędzia administracyjne, z poświadczeniami administratora uruchom zarządzanie komputerem, a tam odszukaj zarządzanie dyskami. Kliknij na partycji prawym i wybierz opcję rozszerzenia.

Mam kopię partycji systemowej, która ma jak pisałem 50GB a cały dysk ma 250GB.
Podglądnąłem sobie w systemie to co napisałeś o rozszerzeniu partycji i jest ok.
Ciekawi mnie jedynie czy faktycznie Ghost zrobi tą partycję bo obraz jest jednej partycji a nie dysku ale to się okaże jak mi dojdzie dysk. Najwyżej płytą instalacyjną win7 sobie ją zrobię.
Na razie dzięki, a jak zrobię lub będą problemy to będę pisał.

Nie przenosiłem Windowsa, ale raczej proponowałbym ci zrobić kopię dysku, a nie tylko kopię partycji, tak żeby w kopii był też sektor rozruchowy, partycja efi, czy co tam jeszcze Windows potrzebuje do startu :wink:

1 polubienie

Niestety ręcznie stawiałem na nowo system. Trochę mi zeszło na to.
pzdr

Temat do zamknięcia.