Przeniesienie plików z jednego hostingu na drugi

Witam,
czy ktoś wie jak przenieść pliki z jednego hostingu na drugi? Bez ściągania ich.

Jak drugi hosting udostępnia dostęp po ssh to możesz się tak zalogować i zassać pliki z drugiego, ewentualnie w drugą stronę gdy stary ma ssh to wysyłasz przez ftp bezpośrednio na nowy. Inaczej nie da rady.

Dzięki za odpowiedź. Tak, w specyfikacji obydwóch hostingów jest SSH.
Czy mógłbyś podpowiedzieć jak przez FTP to zrobić? (Fillezilla) lub w innym kliencie?

SSH to nie ftp, logujesz się poprzez klienta ssh np na windowsie jest putty. Jak to zrobić zależnie od tego do czego masz dostęp na serwerze - jakich programów. Najprostszy to chyba wget - https://stackoverflow.com/questions/3003135/downloading-all-files-from-an-ftp-server, jednak nie wiem na ile dobrze to działa. Druga opcja lepsza to użyć ssh ftp (https://pl.wikipedia.org/wiki/SSH_File_Transfer_Protocol) czyli użyć klienta ssh na serwerze do pobrania plików z ftp. Możliwe, że masz klienta ftp gdzieś i możesz przy jego pomocy transferować pliki: https://www.howtoforge.com/tutorial/how-to-use-ftp-on-the-linux-shell/.
Najlepiej chyba i najprawdopodobniej będzie dostępne to transfer przez scp: https://unix.stackexchange.com/questions/106480/how-to-copy-files-from-one-machine-to-another-using-ssh. Łączysz się przez putty z serwerem przy pomocy ssh, a następnie na tym serwerze przy pomocy scp (to też jest ssh) kopiujesz pliki z drugiego serwera.

Dodatkowo skoro na obu serwerach masz dostęp po ssh to możesz sobie wszystkie pliki wrzucić do archiwum i tylko je pobrać, taka operacja kopiowania wykona się szybciej niż w przypadku wielu plików. A jeśli masz możliwość jeszcze kompresji to zaoszczędzisz transfer i jeszcze bardziej czas.

Chyba jeszcze łatwiej dla kogoś nieobeznanego w konsoli będzie skorzystać z midnight commandera, raczej będzie zainstalowany na serwerze, wystarczy po zalogowaniu przez ssh uruchomić go poleceniem mc, reszta nie powinna sprawić problemów :slight_smile:

Dokładnie. A jak nawet nie będzie, to można zainstalować.
W przypadku kopiowania przez MC nadal mamy 2 opcje:

  • kopiować cały katalog (katalogi)
  • spakować, skopiować, rozpakować

Przy czym pakowanie trzeba przemyśleć - jak jest bardzo dużo plików jpg, to spakowanie wiele z rozmiaru nie utnie, a zajmie sporo czasu, w którym całość może zostać skopiowana “luzem”.

W przypadku Wordpressa najlepiej to zrobić wtyczką, albo przy pomocy przeniesienia backupu.
W przypadku mniejszych stron to naprawdę dosłownie kilkanaście minut roboty.