Przeniesienie Poczta z Windows Vista Live Mail i Windows 8

Witam,

Posiadam dysk z zepsutego komputer z Windows Vista oraz nowy z Windows 8. Na starym korzystano z poczty Windows Live. Co zrobić aby mieć dostęp do tych maili na nowym komputerze?

arkch , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Zerknij tu.

@up

Niestety nie mam dostępu do konta - został mi tylko dysk z zepsutego lapka i dane, które na nim są. Chciałbym je w jakiś sposób przenieść do nowego z Windowsem 8. Posiadam cały katalog windows live z dysku pochodzącego z laptopa pracującego na MS Vista

Co rozumiesz przez “nie mam dostępu do konta” ?

Nie masz danych do logowania na swoją starą pocztę ?

Opis zalinkowany wcześniej pozwala przy użyciu konta utworzonego na nowym systemie zaimportować dane z katalogu live ze starego dysku.

Jeżeli procedura importu przez program nie zadziała możesz spróbować ręcznie “wrzucić” zawartość.

Nie znalazłem tego w programie pocztowym standardowo dostępnym wraz z Windows 8.

Poradziłem sobie w następujący sposób:

  • pobrałem Pakiet Podstawowe Programy Windows

  • zainstalowałem z niego Windows Live Mail

  • po instalacji w katalogu:

x:\Users\Nazwa_Konta\AppData\Local\Microsoft\Windows Live Mail

wgrałem pliki i katalogi z dysku z uszkodzonego komputera. Po uruchomieniu Windows Live Mail, program zaimportował do poszczególnych katalogów pocztę oraz stworzył nowe katalogi, zgodnie z tym jak to było na starym kompie.

Jeżeli da się to zrobić na standardowym kliencie poczty w Win8 to proszę o info. Mój problem rozwiązany, dlatego jeżeli nie będzie innych potrzebujących - można zamknąć