Przeniesienie poczty z jednego komputera na drugi - Thunderbird


(Shaki81) #1

Sprawa wygląda następująco:

 

Na jednym komputerze mam zainstalowanego i skonfigurowanego Thunderbirda i tam są skonfigurowane 2 konta pocztowe. Na drugim komputerze jest Thunderbird z jednym kontem (innym niż na tym pierwszym). Jak przenieść pocztę z tego drugiego na pierwszy, nie tracąc ustawień i poczty które są zainstalowane na kompie 1?

 

Wszelkie pomoce w necie dotyczą przenoszenia profilu, a to mnie nie interesuje, bo przy przeniesieniu profilu Thunderbird usuwa ustawienia i maile z kompa 1.


(arlid) #2

Shaki81 , kombinowałeś przez MozBackup? Poczta po IMAP czy POP3? Ewentualnie na ostateczność możesz zrobić poprzez maganer profili i uruchamiać poprzez dwa skróty z pulpitu, ale to i mało wydajne i ktoś może się zamotać :slight_smile:


(Shaki81) #3

MozBackup przenosi i zamienia kompletny profil, a dwa skróty to trochę nie bardzo.

Poczta po POP3, ale inteligentny użytkownik ustawił sobie usuwanie usuwanie maili z serwera po pobraniu ich do lokalnej skrzynki.


#4

Trochę naokoło, ale może tak:

Na nowym profilu skonfigurować to konto

Na starym wysłać wszystkie maile do siebie i odebrać na nowym. Problem zacznie się jak będzie to szło w gigabajty.


(arlid) #5

To nieciekawie :slight_smile: Możesz zrobić tez tak: przenieść maile z tego jednego konta do folderów lokalnych  na tym właściwym komputerze (poprzez podmianę plików), skonfigurować tam od nowa konto (bez pobierania wiadomości i przenieść z folderów lokalnych te wiadomości do nowo utworzonego konta do odebranych. Tak może też naokoło, ale jakoś tak racjonalne się to wydaje. Oczywiście zrób kopię dla wszelkiego obu profili, ale o tym nie muszę wspominać :slight_smile:


(Drobok) #6

http://kb.mozillazine.org/Transferring_data_to_a_new_profile_-_Thunderbird


(Shaki81) #7

Wielkie dzięki za pomoc, drobok trafił w 10 z tą stroną.

 

Rozwiązanie było dość proste. Wystarczyło zainstalować rozszerzenie import/export i przeniesienie poczty trwało raptem kilka chwil.