Przeniesienie programu na inny dysk

Witam Zacznę od początku. :smiley:

Mam Viste :smiley:

Przeciążony mam dysk C. Chciałabym przenieść program Windows media Player na dysk D.

Niestety nie wiem jak. myslałam ,żeby go usunąć a wgrać na nowy już na dysk D.

Jednak szukałam w internecie i nie ma dla Visty.

Proszę o pomoc ![-o<

Usuwać możesz różne programy tzw. zewnętrzne, ale Windows Media Player akurat nie radzę, ponieważ jest składnikiem systemu i nagle mogą Ci przestać działać jakieś programy multimedialne. Jak masz “przeciążony” dysk C, to przede wszystkim zwolnij go z niepotrzebnych, innych niż Media Player , programów i innych “śmieci”. Ewentualnie przepartycjonuj dysk tak, aby partycja C była większa niż dotychczas.

O odinstalowaniu WMP, zapomnij, nie da rady, aplikacja jest ściśle i trwale zintegrowana z systemem Windows.

Przejrzyj listę programów zainstalowanych na dysku C, i ewentualnie pousuwaj te które są ci niepotrzebne. I dobrze by było oczyścić dysk ze wszystkich śmieci i plików tymczasowych.

W Viście już jest chyba WMP 11,mógłbyś spróbować z WMP 12,ciekawe czy już zrobili ?,tylko uważaj,bo WMP12 ma podobno błąd uszkadzający pliki MP3

Póki co MS nie udostępnił wersji 12 WMP, dla systemu Windows Vista, i chyba się nie zanosi na to.

Odtwarzam pliki mp3 na WMP12 i jakoś nic mi się nie uszkodziło.

Dzięki,jednak nie usunęłam i tego nie zrobię.

A czy jest mozliwość przenieść program lub pliki z jednego dysku na drugi.??? Nie chodzi mi o WMP

Własne pliki (np. muzyczne, jakieś tekstowe, filmowe) tak, możesz przenieść. Programy firm trzecich trzeba najpierw odinstalować tak, żeby zwolniły miejsce na dysku C. Następnie na nowo zainstalować, zmieniając w instalatorze (w odpowiednim momencie) literę C na np. D, i kontynuować instalowanie tego programu.

Dodane 13.02.2011 (N) 12:06

…i nie pisz na forum tak wielkimi literami.

Zamiast przenosić programy itp to może spróbuj najpierw usunąć pliki tymczasowe i nie potrzebne punkty przywracania systemu. Możesz użyć do tego np. CCleaner. Co innego jak już wykonywałeś takie operacje :slight_smile:

PS. Czy warto bawić się w przenoszenie WMP skoro zajmuje on 6 MB ?

Z WMP dam sobie spokój. Faktycznie zostawię na C.

Ale jak mam odinstalować np. pliki z muzyką,zdjęcia i potem je zainstalować,skoro je usunełam??

Już przenosiłam na “palucha” a potem na dysk D ,ale jak sprawdziłam to nadal była:lokalizacja dysk D.

Nie wiem o co chodzi,nie znam sie na tym

No skoro pliki ze zdjęciami, muzyką przeniosłaś z pendriva(palucha) na dysk D no to chyba to jest oczywiste, że znajdują się one w tej lokalizacji.

Ponadto takich plików się nie odinstalowywuje, tylko co najwyżej usuwa do kosza, albo kopiuje na innny nośnik, partycję, itp.

Odinstalowuje się tylko programy,bo to nie są pojedyncze pliki,jak filmy,czy muzyka,samo przeniesienie programów nic nie da,bo system w rejestrze pamięta stare lokalizacje,w dodatku to,co systemowe,koniecznie musi być na dysku C:,taki już urok Windows,że on się przy tym upiera,to na dysku C:\ szukane są biblioteki programów,to partycja systemowa dostaje literę C:\ chyba z zamieżchłych czasów,gdzie A i B to stacje dyskietek,zabytek w tych czasach.

Dziekuję bardzo . zakańczam temat