Przeniesienie programy/gry

Widać panowie że rozważacie taką możliwość jedynie teoretycznie a myślałem że jak coś piszecie to to sprawdzacie , wystarczy podpiąć dysk z GTA ustawić zworkę na slave i przenieść cały folder z grą na drugi dysk i chodzi bez problemu , robiłem tak właśnie z GTA SA bo na tym komputerze co chciałem by była mam uszkodzony cd rom i po takim przeniesieniu gra działa tak jak powinna działać.

kris a co z legalnoscią takiego postepowania???

Moim zdaniem nie naruszam zapisów licencji produktu ( gra nie jest przypisana do komputera więc po usunięciu jej z komputera mogę przecież komuś grę z orginalną płytą podarować albo odsprzedać ) ponieważ gra znajduje się na jednym komputerze a drugi komputer służył tylko do instalacji z powodu uszkodzenia cd rom i tak jak napisałem

a nie tylko skopiować tak więc po przeniesieniu gry na pierwszym komputerze nie ma żadnych wpisów po grze , więc gra jest tylko na jednym komputerze i nie są naruszone warunki licencji.

A co do tego jak ktoś wykorzysta takie możliwości naszych komputerów nie mamy wpływu bo w zasadzie większość porad można w jakiś sposób zakwalifikować jako sprzeczne z licencjami produktów

Nie ma rzeczy niemożliwych! !!

Jest na to pewien sposób , który może zadziałać…

(zapewne jest ich wiele więcej)

Sprawdzone z heroes of might magic 3 i 4 !!

Mianowicie.

Potrzebujesz programu do czyszczenia rejestru który ma funkcję wyszukiwania kluczy w rejestrze (prawie każdy) , znaleźć wszystkie klucze dotyczące gry i wyexportować je ,skopiować wszystkie pliki gry na 2-giego hdd’ka i dodać wpisy z wyexportowanego rejestru …

Można też szukać za pomocą polecenia “regedit” możliwe (a nawet pewne!) że gra ma więcej niż jeden wpis i ciężko będzie znaleźć wszystkie :frowning: (po to potrzebny tobie program) …

Co do kopiowania 4 GB na cd 700MB to nie jest to nie realne (czyt. niżej) ale można przecież spakować wszystkie pliki winrarem i podzielić na 6 cd (najlepiej spakować bez komresji - z kompresją może to trwać dość długo) zgrać na drugiego hdd i rozpakować !!

Można urzyć do tego jednej płyty CDRW czyli jest to jednak możliwe :stuck_out_tongue: jedna płytka cd i 4 GB :slight_smile:

Możliwe że zadziała ten sposób z GTA, jeśli naprawdę nie chcesz bawić się dodatkami to warto spóbować , jeśli nie czujesz się na siłach to niestety instalka od nowa … pozdro 4 all