Przeniesienie/skopiowanie pliku w środku archiwum rar do innego folderu


(Szustka66) #1

Mam plik w kilku partach i nie wiem jakim cudem około 4 gigowy plik w 3 partach jest w ścieżce ./obraz/  a w parcie 4 ostatnia część tego pliku jest w archiwum w ścieżce ./obraz/DVD/. Jest to ten sam plik na 100% bo crc się zgadza. Przy wypakowywaniu oczywiście przy ostatnim parcie się wywala, bo nie może znaleźć kolejnej części pliku, bo jest w innej ścieżce. Tak blisko, a tak daleko, do poprawnego rozpakowania.


(MariuszListecki) #2

A nie możesz wskazć recznie tego 4 partu


(scripter1) #3

Jeśli dobrze rozumiem to ten plik ważący 4GB jest w archiwum podzielonym na 4 części a z kolei pliki tego archiwum są w kolejnym archiwum (pierwsze 3 części w folderze “obraz” a ostatnia w podfolderze “DVD” tamtego folderu).

Wiec w czym tu problem?

Oczywiście próba otwarcia tego podzielonego archiwum w locie nie zadziała no ale w takim przypadku wypakowujesz sobie najpierw zawartość tego nadrzędnego archiwum z częściami tego drugiego archiwum na dysk i przenosisz po wypakowaniu ostatnią część o poziom wyżej.

To wystarczy aby już można było poprawnie otworzyć/wypakować to podzielone archiwum a jak ci przeszkadza taka struktura w nadrzędnym archiwum to po wypakowaniu go i przeniesieniu ostatniej części tam gdzie są pierwsze 3 stwórz sobie nowe archiwum w którym będą wszystkie części razem.


(Szustka66) #4

Mogę, ale w tym 4 parcie kawałek pliku iso jest w innym folderze w archiwum.

 

 

 

Plik jest podzielony w tych 4 archiwach. Nie można wypakować samej jednej części, bo zawsze prosi o wszystkie części tego pliku, a jak wskazuję z którego archiwum(czwartego), to nie widzi on tego kawałka pliku, bo jest w innym folderze wewnątrz archiwum. Jeśli z pierwszego archiwum każę wypakować ten plik, to on z góry leci po 4 partach i chce złożyć plik do kupy. Nie mogę wypakować z każdego archiwum tylko kawałka tego pliku.


(MariuszListecki) #5

A jak klikasz na ten 4 part i próbujesz wypakować to ci sie nie pojawiają 2 opcje wypakuj od początku i wypakuj bieżący


(Szustka66) #6

 

Nie, zawsze próbuje wypakować, to idzie do pierwszego partu i próbuje tam znaleźć pierwszą część i wywala błąd: part1.rat: No files to extract Szukałem opcji o której mówisz, ale nie znalazłem.


(MariuszListecki) #7

Wiem że to głupie ale ty to robisz win rarem ale którym chodzi mi o numer wersji


(Szustka66) #8

5.20 dopiero co pobrałem i próbuję, wcześniej używałem 3.9 i też próbowałem.

 

Poprzednie części pliku można nawet wypakować i zanim usunie przez błąd z Tempa można skopiować go. Ale ostatniej części bez pozostałych nawet nie chce tej części rozpakować.


(MariuszListecki) #9

to wygląda na to że ten 4 part jest jakby nie od tego zetawu

Ale mam taki szalony pomysł

Skopiuj te 3 części z tempa zrób ten folder taki jak w 4

I zrób archwa z tego tylko nadj im te same nazwy jak oryginały

Jak je bedziesz robił zaznacz opcje ciągłe archiwum

i spróbuj wtedy dodać ten 4 jak zapyta


(Szustka66) #10

Ta ostatnia część jest dokładną kontynuacją tego pliku, CRC nie kłamie.

Co do kombinowania, to tak nie działa, bo sypie błędami winrar strasznie.


(MariuszListecki) #11

Mi sie koncepcja skończyła czekaj na bardziej kreatywnych


(scripter1) #12

Mi też wydaje się że ta ostatnia część jest od innego archiwum, może zawierało ono dokładnie ten sam plik tylko że było on w dodatkowym podfolderze.

Sþróbuj zrobić coś takiego (oczywiście najpierw zrób sobie kopię tych archiwów zanim zaczniesz coś kombinować), utwórz sobie pusty folder o nazwie DVD i spróbuj go dodać do archiwum (do tych pierwszych 3 części) i umieścić go folderze obraz, jeśli się uda to spróbuj zawartość folderu obraz przenieść do tego folderu DVD.

Jeśli taki manewr ci się uda to powinno ci działać a jeśli nie da się tego zrobić to raczej nic z tym nie zrobisz.