Przeniesienie SMSów

Witam,

Jestem w posiadaniu dwóch identycznych telefonów - Nokia 2700 classic. Przez długi czas korzystałem z jednego z nich, niestety lekko mi się uszkodził, dlatego zacząłem używać tego drugiego. Potrzebuję przenieść SMSy z tego pierwszego, jest ich dość sporo i są dla mnie ważne. Nawet to zrobiłem (próbowałem na różne sposoby - synchronizacja przez bluetooth, kopia zapasowa na karcie pamięci), ale jest jeden problem - przy przenoszeniu, data odebrania SMSa jest nadpisywana przez datę jego skopiowania na drugi telefon, co sprawia, że po skopiowaniu są one w kolejności właściwie losowej, a chciałbym chronologicznie - żeby stare SMSy z pierwszego telefonu były na samym dole listy (w kolejności w jakiej je dostawałem), a najświeższe które otrzymałem do tej pory na nowy telefon, pozostały na górze jako najnowsze. Jest na to jakiś sposób?

Spróbuj skorzystać z pakietu typu Nokia PC Suite, jest tam opcja kopii zapasowej m.in. wiadomości. Miałem jakiś czas temu Nokię i robiłem kopię zapasową, ale nie było potrzeby skorzystania z niej, więc nie powiem Ci, czy problem z datą się nie pojawi, ale warto spróbować. Po prostu podłącz jeden telefon, zrób jego kopię, a potem przywróć ją do drugiego telefonu, zwracając uwagę na to, aby nie nadpisać jakichś ustawień w drugim telefonie. Nie pamiętam, jakie były opcje konfiguracyjne, ale w Twoim przypadku byłoby najlepiej, jakbyś podczas robienia kopii zaznaczył tylko wiadomości, bez ustawień telefonu, kontaktów etc. Nie wiem, czy to się tak da, ale chcę Ci po prostu zwrócić uwagę, żebyś skorzystał z oprogramowania na komputerze, gdyż zabawa tylko między telefonami daje raczej niewielkie pole manewru.

Spróbowałem z PC Suitem, ale przy wgrywaniu kopii zapasowej, nadpisuje ona obecne wiadomości tymi z backupu, zamiast je dodawać. Jest nawet adnotacja, że przy kopiowaniu między takimi samymi modelami telefonów wiadomości będą zastąpione, a przy różnych modelach byłyby dodane do istniejących… cóż, chyba muszę poszukać kogoś z inną Nokią do pomocy :slight_smile:

Możesz też zapisać te smsy na karcie sim i później je przeniesć na drugi telefon.