Przeniesienie strony między domenami

Cześć, mam pytanko. Otóż posiadam swoją stronkę na darmowym hostingu od cba.pl i ponieważ chcę mieć na swojej stronce reklamy AdSense muszę mieć stronę na jakimś płatnym hostingu bez żadnych końcówek .cba, .yoyo itp. I teraz moje pytanie: jaki hosting polecalibyście? i kolejne: w jaki sposób przenieść swoją stronkę na nową domenę bez utraty danych? Wszystko co jest na stronce jest na ftp. Korzystam z joomla 2.5 i chciałbym aby tak zostało również na nowym hostingu :wink:

Eksportujesz bazę danych do pliku .sql lub sql.gz przez phpMyAdmin, pobierasz wszystko z FTP(S), potem wgrywasz na nowy serwer bazę przez phpMyAdmin i WWW przez FTP(S).

Do FTP(S) najlepiej wg mnie użyć FIleZilla (otwiera wiele sesji równolegle).

Jeśli po wgraniu pojawią się w systemie jakieś błędy zapisu do plików, to trzeba sprawdzić w dokumentacji i ustawić prawa do zapisu dla katalogów. Zauważyłem jednak, że kilka hostingów olewa sprawę uprawnień i nic nie trzeba robić po wgraniu.

Powinieneś też ustawić przekierowanie 301 z subdomeny na cba.pl na nową domenę.

Jak wygenerować plik z przekierowaniem 301

Z płatnych znam wiele, w Google znajdziesz co chcesz, tylko popatrz na parametry.

Przenosiłem nawet strony na serwery WIndowsowe, ale najbardziej osobliwy jest home.pl ze swoim Idea Webserver (czy jakoś tak). Zdarza się że ma jakieś “problemy”, których nie ma na 3 innych serwerach, już o udziwnieniach w cron’ie nie wspomnę. Zdarzyło się, że po jakimś update oprogramowania na serwerze coś przestało działać (na forach trochę huczało).