Przeniesienie strony z autorskiego cms- a

Witam

 

Potrzebuję porady jaki CMS będzie się najlepiej nadawał na przeniesienie tego typu strony

Nic się samo z siebie nie pozycjonuje, jednakże wordpress out of box jest najgorszy pod tym kątem.

Oryginalny CMS to według jego deva - http://ngcms.net/ .

Czemu chcesz go zmienić?

Sprawdzałeś jakie możliwości ma najnowsza wersja tego CMSa? Może wystarczyłoby go zaktualizować?

Ad 1. Tak więc jestem wstanie sam przenieść tych użytkowników oraz artykuły ? Możesz podać nazwę wtyczki do wordpressa która rzekomo mi w tym pomoże ? Komentarze w ostateczności bym przebolał, ewentualnie zlecił komuś pracę nad tym.

Ad 2. Serwis jest głownie oparty na codziennych wpisach oraz artykułach. Dlatego uważam że wordpress jest ok. Reszta jak panele boczne, galerie zdjęć czy tabela piłkarska to sprawa odpowiedniej wtyczki. Przynajmniej tak mi się wydaje. Wolę mieć stronę na czymś co oferuję mi większa game możliwości rozwoju w późniejszej fazie -> więcej użytkowników = więcej pomocy , większe możliwości zlecania nowych modułów czy pluginów (o ile nie będzie już gotowych i to za darmo).

 

 

 

Na wordpressa jest masa bardzo fajnych szablonów , natomiast na aktualnym skrypcie strony ani trochę się nie znam. Ostatnio coś się sypało z użytkownikami którzy nie mogli się zalogować, ponadto mam wrażenie że strona działa strasznie ociężale. Po co mi taki skrypt skoro są lepsze, bardziej popularne, gdzie w razie problemów mogę liczyć na dużo szersze grono ludzi którzy mi potencjalnie pomogą (za darmo lub za opłatą)

 

 

Weź pod uwagę, że przy większej popularności danego rozwiązania rośnie też prawdopodobieństwo skutecznego ataku na twoją stronę. A przeładowana pluginami strona na Wordpresie wcale nie musi chodzić szybciej od obecnej.

 

CMS z którego obecnie korzystasz ma włączone kanały RSS. Skonfiguruj je tak, aby zawierały pełną treść artykułów dzięki czemu zaimportujesz je do WP lub J! odpowiednimi wtyczkami. Przykład popularniejszych:

https://wordpress.org/plugins/rss-post-importer/

http://extensions.joomla.org/extensions/social-web/social-edition/automatic-articles/13573

 

Co do użytkowników, wymaga to trochę ręcznej gimnastyki, bowiem tabele użytkowników różnią się w każdej aplikacji.

Same konta użytkowników (login,nazwa,hasło,data rejestracji itp) znajdują się najczęściej w jednej tabeli którą wyeksportujesz poprzez narzędzie phpmyadmin (poradników odnośnie obsługi tego narzędzia do zarządzania bazami danych jest sporo). Kolejną rzeczą jest zrobienie tego samego w docelowym CMS, celem porównania struktury.

Eksportując dane w postaci .csv, możesz plik z kontami otworzyć w excelu/calcu i przygotować odpowiednią strukturę tabeli bez większego problemu.

Następnie zaimportujesz przygotowane dane.

W Joomla przydatna będzie ta wtyczka: http://extensions.joomla.org/extensions/migration-a-conversion/users-import-a-export/27172

Dzięki niej wyeksportujesz również dane z joomla i będziesz miał gotowy plik .csv do porównania, bez dodatkowego grzebania w phpmyadmin.

 

 

  1. Jw. wspomniał Marcineez, im mniej wtyczek, tym mniejsze obciążenie systemu i wpływ na jego wydajność.

Niestety, dopóki nie zainstalujesz wszystkich CMSów które sobie upatrzyłeś, nie sprawdzisz ich możliwości i wydajności po dodaniu wszystkich wtyczek uzupełniających brakujące funkcje, z zaimportowaną treścią (pusty serwis zawsze działa szybko) nie będziesz w  stanie niczego obiektywnie ocenić.

Jeśli postawisz jedną instancję (np. wordpressa) przerzucenie danych do innego, ale popularnego CMS-a celem porównania będzie łatwiejsze, ze względu na istniejące do tego , dedykowane wtyczki.

 

Ok dzięki za info

 

Tak więc chyba warto spróbować, Boje się tylko czy po przenosinach na wordpressa nie ucierpi na tym seo. Co o tym sądzisz ?

Są sądzicie o Drupalu , czy nie będzie to lepsze rozwiązanie od wordpressa? Chodzi o to że do przeniesienia jest naprawdę dużo przestarzałych newsów. Co sądzicie o autorskim rozwiązaniu na frameworku?. Jaki serwer będzie potrzebny do takich rozwiązań (kolejno) ?