Przeniesienie strony z jednego serwera na drugi

Witam chciałbym przenieść stronę z jednego serwera na 2. Chciałbym zapytać jak przenieść bazę danych mając tylko dane do cpanelu i phpmyadmin prosze o pomoc

Możesz zainteresować się projektem phpMyBackup http://newbie.linux.pl/?id=article&kategoria=3&show=665

Czy zrobienie kopi bezpieczeństwa na pierwszej stronie zgranie jej na dysk komputera i wgranie tej kopi na drugim serwerze wystarczy. Z tego co widzę to są rużne wersję php my admin jak rozwiązać ten problem

Nie musisz kopiować na komputer, znaczy możesz przy okazji zrobić sobię kopię bezpieczeństwa, możesz od razu kopiować na nowy serwer, tak samo jakbyś robił kopię zapasową, możesz wybrać bez kompresji, to Ci przekiopiuje wszystko z serwera na serwer, bo jak weżmiesz kompresję, to wyśle Ci paczki i będziesz je musiał dekompresować, ale to zależy też oczywiście od łączy czy transferu jaki posiadasz, bo może bardziej się opłacić kompresować i dekompresować.

Odanawiam wczorajszy temat udało mi sie przenieść bazę danych mam jednak kroblem z przeniesieniem plików nie mam dostępu do ftp a z cpanelu z menadzera plików nie wiem jak zapisać na dysku może ktoś mi podpowiedzieć jak tego dokonać