Przeniesienie systemu do innego laptopa

Witam! Wraz z laptopem Toschiba miałam zakupiony do niego system XP.Teraz zakupiłam Asusa bez systemu .

Czy jest możliwość przeniesienia XP z Toschiby na Asusa?

Jeśli XP był w wersji BOX to wówczas odinstalowujesz system na Toshibie i instalujesz na Asusie. Innej możliwości legalnej nie ma

A jak to sprawdzić czy jest BOX?

Jeśli kupiłeś laptopa z zainstalowanym systemem to jest to na 99% OEM, którego nie możesz przenieść na drugiego kompa.

Jak wynika z Twojego pierwszego postu to kupiłeś pierwszego lapka już z zinstalowanym systemem. Jeżeli tak to to nie jest to wersja BOX i nie możesz go przenosić na innego kompa.

Jeżeli jednak kupiłeś system osobno, a później dopiero instalowałeś go na lapku to zależy w jakiej wersji go kupiłeś (może być BOX, ale może być też OEM). Więc wtedy trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie na podstawie podanych informacji.

Wejdź w panel sterowania, potem w system, zobaczysz obrazek podobny do tego http://sigreg.pl/pub/oem.jpg, jeżeli w miejscu które zaznaczyłem czerwoną ramką masz OEM, to masz system w wersji OEM, innym źródłem informacji może być naklejka z kluczem od spodu laptopa.