Przeniesienie systemu na dysk SSD

Witam. Nie wiem czy temat jest w dobrym dziale czy dać go do hardware i sterowniki bo dotyczy W10. Posiadam laptopa Lenovo y700. Zakupiłem do niego dysk SSD. W Laptopie posiadam dysk HDD 1TB z kilkoma partycjami w tym ukrytymi. Chciałbym teraz zamontować w nim dysk SSD i przenieść system na ten SSD tak by uruchamiał się z tego dysku. Jednak chciałbym zachować pełną sprawność tego laptopa i to żeby w razie awarii móc przywrócić system z recovery (“magiczny guziczek”). Doczytałem, że kopiowanie/obraz dysku zrobiony przez programy typu Acronis true image nie radzą sobie z tym najlepiej i nie ma możliwości uruchuomienia z dysku SSD windowsa i/lub recover. Jak temu zaradzić i jak przenieść system tak by móc z niego korzystać tak jakby był zainstalowany oryginalnie na SSD? Dodam, że oryginalnie jest w laptopie dysk 1TB a dysk SSD ma 275GB.

Jeśli dysk jest firmy Intel to posiada on swój własny program do klonowania, a jeśli nie to poradzę jedynie poszukać czy Twój dysk nie ma takiego programu.

Można wszystko przenieść np. programem Clonezilla. Warunek jest taki, na dysku docelowym musi być tyle samo lub więcej miejsca ile na dysku źródłowym. Możesz przenieść pełne obrazy wszystkich partycji. Z uruchamianiem systemu nie powinno być problemu. Acronisem też wiele razy migrowałem dyski. Trzeba pilnować aby wszystkie operacje wykonywać z głową i po kolei. Przy przenoszeniu trzeba zlecić programowi aby również pozamieniał litery dysków. Może dojść do sytuacji, że się nie da systemu odpalić, gdy to jest tylko Windows. Wtedy zostaje opcja z naprawą poprzez instalator.