Przeniesienie systemu na nowy dysk - problem

Witam. Zakupiłem nowy dysk, co prawda niewiele większy, ale w pełni wystarczający. Poza tym mój “stary” się sypie (bad sectory itd)

Posiadam obecnie Seagate 400 GB, chcę przenieść cały dysk (system, zainstalowane pliki etc) na nowy WD 500 GB.

Robiłem to za pomocą programu Acronis True Image 2013 pobranego ze strony WD. Samo przeniesienie było proste i stosunkowo krótkie, jakieś 30 minut bodajże. Jednak problem jest teraz z “aktywacją” tego systemu. Gdy odpalam komputer z podłączonym tylko dyskiem WD krzyczy “Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key”. Gdy podłącze dwa dyski system odpala się ze starego Seagate’a

No i moje pytanie - jak uaktywnić system skopiowany system (ten z WD) ?

Windows 7 64 bit Home Premium

Na początek wejdź do BIOS’u i ustaw startowanie z tego nowego dysku. Rozumiem, że kopia dysku była 1:1.

Zdaje się, że Craig już przeniósł zawartość dysku, teraz pojawił się problem z uruchomieniem systemu z nowego dysku.

http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_xp-windows_install/przywracanie-sektora-rozruchowego-windows-7/b1a02e8a-41fe-45dd-96dd-7726ed135ec2

A więc nie pomyślałem o tym. Zmieniłem w biosie start z nowego dysku i git, system się włącza. Jednak teraz posądza mnie o piractwo. System oczywiście oryginalny.

Problem jaki pokazany jest w prawym dolnym rogu to

Windows 7

Kompilacja 7601

Ta kopia systemu windows nie jest oryginalna

Za drugim razem się włączył normalnie system. Jednak paradoksalnie teraz włącza się 3x dłużej, programy (typu steam) włączają się też dłużej, gier jeszcze nie sprawdzałem.

Paradoksalnie gdyż na nowszym szybszym dysku wszystko jest. Nowszy jest niewiele lepszy, ale lepszy.

Stary to Seagate ST3400620NS

Nowy to WD Blue WD5000AAKX

Tak to już jest z tym przenoszeniem. Gdybyś przeniósł na identyczny dysk to może by nie było problemów. Może warto się zastanowić nad ponowną instalacją Windowsa? Czysty system załatwi sprawę :slight_smile:

Spróbuj aktywować system jeszcze raz .