Przeniesienie systemu na nowy dysk?

Witam. Posiadam dysk seagate 250gb na którym mam system , gry i dane. Ostatnio zakupiłem nowy dysk 500gb samsung F3 i chciałbym przenieść całą zawartość starego dysku na nowy, z taką różnicą żeby na nowym była jedna partycja więcej(w przyszłości na W7) Jakim programem to najlepiej zrobić żeby windows odpalał się z nowego dysku?

Sposobów jest wiele, można przegrać np w innym komputerze, można skorzystać z uruchamialnej płyty z Gparted (http://sourceforge.net/projects/gparted … ve-stable/).

Ale najważniejsze by przed przegrywaniem systemu uruchomić regedit i usunąć wszystkie wpisy w HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices tak by nowy dysk po przegraniu złapało jako C.

A jakiś inny program niż Gparted?? Jeśli usunę ten wpis i pójdzie coś nie tak to będę mógł uruchomić ponownie windowsa ze starego dysku? Na czym polega ten sposób z innym komputerem??

może to:

EASEUS Disk Copy

Skopiowałem dysk przy pomocy programu Norton Ghost, ale niestety po odłączeniu starego dysku i próbie uruchomienia z nowego pokazuje się komunikat że brakuje pliku hall.dll. w C:\windows\system32.

Nie daje nic skopiowanie tego pliku ręcznie. Może być uszkodzony Windows na nowym dysku ;/

No właśnie nic nie daje.

Ma ktoś może jakiś inny pomysł żeby przenieść system na nowy dysk??

Spróbuj naprawić Windows na nowym dysku ( z płyty instalacyjnej). Może to coś da …

Witam,

osobiście polecam program xxclone (wersja 2.00.4 w moim przypadku).

Przy jego pomocy udało mi się przenieść system (Windows 7 64bit) na nowy dysk. Wcześniej próbowałem hdclone i po skopiowaniu danych wyświetlił informację, że się nie powiodło, ponieważ dane są uszkodzone.

Sytuacja było dość zamieszana, więc opiszę krok po kroku, może komuś coś to wyjaśni.

Posiadałem dwa dyski twarde ATA (dysk0: 160gb i dysk1: 60gb) podzielone na partycje:

c: dysk0 40gb

d: dysk1 całość

e: dysk0 120gb

Ponieważ dysk0 zaczął szwankować kupiłem dysk na sata3 - 500gb. Podłączyłem i z poziomu Win7 podzieliłem na dwie partycje (60gb na nowy system i resztę). Sformatowałem i system je widział, zostały przypisane kolejne dwie litery (H:, I:).

h: dysk2 60gb

i: dysk2 ~440gb

W xxclone wybrałem pierwszą opcję “backup the entire volume from scratch”. Źródło c:, target h:. Nie zmieniałem nic w opcjach zaawansowanych (wszystkie pola odznaczone). Kliknąłem start - przegrywał dane (30gb) przez ponad godzinę. Następnie zgodnie z poleceniem programu (na zakładce Cool Tools) kliknąłem make bootable i zaznaczyłem wszystkie trzy pola. Na partycji nowego systemu (h:) widziałem normalnie wszystkie przegrane pliki z obecnego c:.

Uruchomiłem ponownie komputer i kliknąłem F8, żeby samemu wybrać źródło bootowania. Wybrałem nową partycję (h:). Windows zaczął się ładować, ale pojawił się czarny ekran, że system jest ponownie uruchamiany po błędzie i wybrałem “uruchom system normalnie”. System wystartował, uruchomił się xxclone i zapytał czy litery dysków zostały podmienione. Nowy system na h: został nazwany c:, a stary h:. Dokładnie o to mi chodziło! Program się nie pogubił, nie pozmieniał pozostałych partycji i dysków - ekstra. Jako d: wciąż był widziany mój stary dysk1 (60gb).

c: dysk2 60gb

d: dysk1 całość

e: dysk0 120gbh: dysk2 60gb

h: dysk1 40gb

i: dysk2 ~440gb

Wszystkie programy działają, nawet gry zainstalowane na dysk1.

Uruchomiłem ponownie komputer i w biosie zmieniłem kolejność bootowania dysków twardych na:

dysk2

dysk0

dysk1

Uruchomiłem ponownie i sam wystartował nowy system :slight_smile:

Jedyny problem jaki się pojawił to z Daemon Tools Lite - po uruchomieniu systemu wyskakiwał błąd: “debugger jądra musi zostać wyłączony”. Ale google szybko zaradziło co z tym zrobić.

Teraz wszystko działa jak na starym systemie.