Przeniesienie systemu z peceta na laptop

Witam.

Mam stary komputer z legalnym windows XP . Czy po zakupieniu windows 8 http://www.empik.com/microsoft-windows-8-pro-32-bit-64-bit-polski-vup-dvd-microsoft,p1062033333,multimedia-p i zaktualizowaniu XP do 8 będę mógł przenieść (albo zainstalować od nowa) windows 8 na nowego laptopa , czy też będzie on przypisany tylko do starego peceta ?

Chodzi mi o to czy takie coś jest możliwe i legalne ?

Zdecydowanie nie przy aktualizacji.

Jeżeli masz XPka w wersji BOX i kupisz 8 też w wersji samodzielnej - nie aktualizację - to możesz tak zrobić. W żadnym innym przypadku.

Mój XP jest w wersji OEM.

Czyli nie warto wydawać kasy bo pececik wiekowy i w razie padnięcia pieniądze wydane na aktualizacje pójdą w błoto . :frowning:

Dzięki za wyjaśnienie.

No chyba że do laptopa (którego kupujesz bez systemu?) dokupisz gdzieś system Windows XP OEM (tylko legalny - a nie taki za 60 zł), to wtedy możesz też kupić Windows 8 uaktualnienie.

No tak , ale wtedy cena takiego XP OEM plus cena aktualizacji do windows 8 będzie taka że lepiej już kupić lapka z systemem . :smiley:

Tyż prawda. Windows 8 Pro 64-bit PL OEM można kupić za ok. 350 zł.

Owszem, możesz.

@ gargamel.pce dzięki za wyjaśnienia ale chyba dam sobie spokój . Poszperałem troszkę w necie i wychodzi na to że różnica w cenie laptopa z systemem a bez jest niewiele większa od ceny uaktualnienia do windows 8 . Dozbieram jeszcze trochę i już . :wink: