Przeniesienie systemu ze starego kompa na nowy


(karllodprogramy) #1

Mam takie pytanko może ktoś to robił, może się z tym spotkał....

W tej chwili posiadam stary komputer stacjonarny ...stary.... ale za jakieś parę miesięcy będę zmieniał na nowy (wszystko nowe)

ale chciałem zachować system bez ponownego jego instalowania i aktywowania w Microsofcie

wiem że nie bardzo chcą się uruchamiać systemy z jednego kompa na innym nawet na tym samym dysku a jak ja chcę całe bebechy zmienić to pewnie będzie spory problem..........

i mam takie pytanko czy uda mi się go jakoś przenieść na zasadzie obrazu partycji lub czegoś takiego (cały system z zainstalowanymi wszystkimi programami)

i czy zadziała po przeniesieniu :?: :?: ...

mniemam że jeśli jest taka możliwość to pewnie trzeba będzie sporo nakombinować

i jeśli ktoś wie jak to zrobić to bym poprosił o pomoc


(Chillout) #2

Stwórz sobie własną wersję Windowsa z Twoimi ulubionymi programami za pomocą nLite: http://www.purepc.pl/node/881


(karllodprogramy) #3

no widzisz nie bardzo bo i tak będę musiał go zainstalować i poddać aktywacji (nie chodzi mi o aktualizację tylko rejestrację, potwierdzenie klucza przez Microsoft jak tam kto woli) a ze względu że licencja jest na mnie (na osobę nie na kompa ale już nie mogę go instalować i liczy się data instalacji)

więc myślałem że może da się zrobić obraz i tylko w nim pozmieniać sterowniki i tp......


(Wojtek Moto) #4

Skończyłeś studia i masz taki problem z licencją MSDN AA?

Podejrzewam, że Twój plan niestety nie wypali - Windows zapragnie aktywacji po wykryciu zmian w komputerze (a legalna aktywacja po dacie x.y.z nie jest możliwa).

Mogę Ci tylko powiedzieć jedno - jeśli to MSDN AA, bez problemu aktywujesz system po dacie granicznej - system nie będzie jednak legalny.


(hevet) #5

Możliwe jest przeniesienie poprzez wykonanie obrazu partycji i przywrócenie na nowym komputerze.Tylko czy zadziała?To loteria.Raczej mogą być z tym problemy.Windows w ogóle może się nie uruchomić.Jednak wysoce zalecane jest wykonanie czystej instalacji na nowym komputerze,możesz uniknąć wielu problemów w działaniu systemu w przypadku gdyby to zadziałało.W dodatku jak system wykryje,że konfiguracja komputera znacząco się zmieniła może poprosić o ponowną aktywację.


(Chillout) #6

http://www.xp.net.pl/art/klonowanie_windows_1.html

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=8&a=16

http://fbs.ferro.com.pl/reportAkbRarchi ... jnego.html

viewtopic.php?t=102936

itd