Przeniesienie Windows 7 na dysk SSD

Witam.

 

W biosie ogólnie botowanie jest ustawione na cd - ssd - hdd.

Powinieneś wykonać normalne klonowanie http://www.easeus.com/todo-backup-guide/disk-clone-guide.html i wszystko powinno śmigać, jeżeli po tym system nie wstaje to naprawiasz pliki startowe systemu z DVD i to by było na tyle :wink:

Witam, dodam tylko że przenoszenie systemu na dysk ssd nie ma sensu i w 99% kończy sie reinstalką systemy, tak jak w moim przypadku, a w dodatku czysta instalacja tworzy nowy format partycji w przypadu UEFI, co zdecydowanie przyśpiesza system.

 

poleczam temat

http://forum.dobreprogramy.pl/optymalizacja-systemu-pod-dysk-ssd-t497638/

Clonezilla

Dzięki za odpowiedź.

W sumie to robiłem klonowanie partycji tyle, że innym programem i sądzę, że gdyby zrobić klonowanie całych dysków (a ze względu na rozmiar to niemożliwe stąd tylko partycję C klonuję) to nie byłoby problemów. Zobacze jeszcze czy narzędzia z płytki coś zaradzą, a jak nie to tym Easeus, a jak się nie da skopiuję D na zewnętrzny i wykonam kopię zajmowanych danych na C (D usunę).

UEFI akurat nie mam i mimo tych 99% spróbuję, będę najwyżej wśród tych 1% :stuck_out_tongue:

 

Tak Clonezilla świetne narzędzie, ale za mądre dla mnie :slight_smile: dwa podejścia swojego czasu miałem i nie wiem jakim cudem machnąłem się źródło z celem, a sprawdzałem 3 razy :slight_smile:

Zgadzam się z @BlackFX. Nie opłaca się przenosić systemu, bo przy instalacji system przygotowuje ustawienia pod SSD.

Niby jakie? Bo jeżeli myślisz o włączeniu TRIM, wyłączeniu defragmentacji, to zaskoczę Cię, po klonowaniu zrobi dokładnie to samo… Nie dorabiaj legend tam gdzie ich nie ma.

Sprawdź AOMEI Partition Assistant (dokładnie opcję Migrate OS to SSD Wizard), dysk SSD musi być czysty (bez żadnej partycji).

To dziękuję panowie za pomoc, partycja C przeniesiona na SDD, partycja D nieruszona używana z HDD (C i zastrzeżona usunięte) czyli cel jaki chciałem osiągnięty i mam dokładnie tak jak chciałem system z C reszta cała uruchamia się z D.

Fajnie jest znajdować się w tym jednym, nieudokumentowanym % :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

Teaz pytanie jak jak długo pociągnie system, a w szczegulności dysk jeden i drugi. pożyjemy zobaczymy, powodzenie 1%-owi.

 

 

@Axles

Możesz podać nazwę programu z którego korzystałeś?

Daruj sobie przenosiny Windowsa, poważnie. Lepiej weź postaw świeżą wersję a jedynie sobie przekopiujesz ze starego C:\Users*uzytkownik*\AppData i większość ustawień programów masz zaimportowane. Wg. mnie to jest najlepsza opcja :wink: No i system świeżutki na SSD dostaje kopa :wink:

Jestem zainteresowany przeniesieniem systemu a nie stawianiem od nowa dlatego pytam o ten program. Może ew ktoś polecić jakieś distro linuxa (w wersji live oczywiście) co by za jego pomocą przenieść windowsa

Kapsel użyłem dokładnie tego co pisałem w pierwszym poście czyli Keriver Disk Sync, ale pewnie każdym tego typu by zadziałało. Jak przenosisz system z HDD na odpowiednio duży SDD to możesz pokusć się na zaznaczenie opcji sektor po sektorze.

Sklonowałem partycję zastrzeżoną z HDD na SDD czyli tą o wielkości 100MB.

Poźniej analogicznie z partycją C z HDD na dysk SDD.

Uruchomiłem komputer na samym SSD, ale nie wystartował więc naprawiłem to za pomocą płytki z Windows 7 (opcja napraw i tam dalej)

Następnie podłączyłem HDD, zmieniłem w biosie priorytet dysków na SSD - HDD - CD.

Po uruchomieniu Windowsa z SSD, usunąłem na wszelki wypadek partycję zastrzeżoną, ukrytą z HDD, a byłą partycję C skasowałem literę i ukryłem w systemie, tak na wszelki wypadek.

Axles dzięki za info

PS. system Ci nie startował bo nie było bootloadera w mbr na ssd