Przeniesienie Windows XP na nowy dysk

Muszę przenieść Windowsa XP z jednego dysku na drugi.

Sytuacja wygląda tak:

Dysk źródłowy, 135GB:

-partycja podstawowa 120GB: dane (nie będą przenoszone) + NTLDR

-partycja rozszerzona:

-dysk logiczny 35GB - Windows XP

Dysk docelowy, 38GB:

-partycja podstawowa 38GB

Próbowałem przenieść partycję Clonezillą i odtworzyć NTLDR’a przez fixboot, nie dało rady.

Dodatkowo już po przeniesieniu i zabootowaniu obawiam się komplikacji z literami dysków - dotychczasowo dysk logiczny z systemem był pod literą F, czy jeśli po przenosinach partycja systemowa, jako jedyna, dostanie literę C, to zainstalowane aplikacje i sam system będą działać prawidłowo?

Nie ma żadnego problemu - ściągasz Acronis True Image i tam masz opcję klonowania dysku. Wystarczy, że docelowy dysk bedzie pusty, odpalasz Acronis’a, włączasz klonowanie dysku i resztą się nie przejmuj, bo całą robotę odwali już program i nie ma takiej opcji żeby system nie ruszył. Swoją droga postaraj się o większy dysk, bo skoro systemowa partycja będzie miała 2GB wolnego miejsca, system nie będzie za dobrze działał. Oczywiście po tym zabiegu będziesz musiał na zworkach, ewentualnie z poziomu BIOSu ustawić dysk z Windowsem jako nadrzędny, a ten z którego wywalisz Windowsa podrzędny, albo zostawić tak jak jest i “poinformować” bootloader przez BOOT.ini, że Windows jest na pierwszej partycji drugiego dysku.

Jeśli z kopiowałeś partycję systemową to polecenie w Konsoli odzyskiwania żeby dodać czy nadpisać NTLDR to jest inna komenda. Oprócz fixboot daj komendę jescze fixmbr. Nie mam teraz czasu żeby poszukać jakie komendy żeby dodać NTLDR może ktoś się dołączy i opisze jakie komendy. Może coś robiłeś i masz rozwiązany problem.

paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html

klonowanie-partycji-systemem-windows-nowy-dysk-usb-t492038.html?hilit=Paragon