Przenikanie jednego zdjęcia przez drugie

nie znam się na tym za bardzo i dlatego proszę o pomoc:-D . Poszukuję takiego programu, w którym można nakładać zdjęcia jedno na drugie (ale tak żeby przez siebie przenikały).Mam już Picassa, ale tam można zrobić tylko kolaż. Bardzo mi na tym zależy. Aha, fajnie byłoby żeby ten program był darmowy. :slight_smile:

proponuję zrobić prezentację z tych zdjęć w PowerPoincie, bądz darmowym Impress (składnik OpenOffice). Tam masz do wyboru wiele rodzajów animacji…

nie wiem czy o to chodzi ale odpalasz gimpa i odpalasz zdjecie później plik->otwórz jako nową warstwę i otwierasz drugie zdjęcie przechodzisz do okienka warstw (ctrl + l) i tą warstwę górno ustawiasz mniejsze krycie (myśle że ok. 50 %)

albo jest też Adobe Photoshop :stuck_out_tongue: tam możesz ustawić wszystko jak chcesz…

a triala mu sie pewnie nie będzie chciało instalowac

Zgadzam się z FighterPL PhotoShop jest dla mnie najlepszy, możesz sprubowac też w CorelDraw

ale po co ma sie bawić w coś płatnego / triale jak taka prosta czynnośc można zrobić w gimpie. ja zawsze jak mam wybór jakiś trial czy coś a jest darmowy to wybiore to drugie

Sciągnij sobie program PhotoFiltre dostępnym na vortalu dp.

Otwórz zdjęcie, skopiuj drugie zdjęcie do schowka, wklej je na pierwszym z tym że po wklejeniu, kliknij ppm na Paste Options i ustaw Opacity na 50 %. :slight_smile:

ale odkrycie jak bys spojrzał to to samo napisalem tylko w gimpie

Program do pobrania:

PICASA2-program do obróbki zdjęć

Tak powierzchownie ale zawsze coś

Zaznaczasz 2 zdjęcia, póżniej robisz KOLAZ (jest to gdzies na dole) i robisz wielokrotna pozycje.

I to jest wszystko.