Przenosi z terazpasy.pl na parkingco.pl - sprawdzenie loga

Witam,

chciałbym prosić o sprawdzenie logów z OTL i o pomoc w wyjaśnieniu i rozwiązaniu mojego problemu.

OTL log: http://wklej.to/oixX0

Extras log: http://wklej.to/aUhQ2

Treść problemu: http://forum.dobreprogramy.pl/przenosi-terazpasy-parkingco-wirus-t520093.html

Raporty OTL wyglądają na czyste.

Wykonaj pełny skan Dr.WEB CureIt!

Użyj Securitycheck, uaktualnij to co wskaże program analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3080641

spandaupol ,

oto raport z Securitycheck:

Dodam jeszcze od siebie, że cały adres strony na jaką mnie przekierowuje wygląda tak: http://www.parkingco.pl/?r=openx.terazpasy.pl

Cześć

Zainstaluj IE8

Odinstaluj:

Java 7 Update 9

Adobe Reader 10.1.5

Zainstaluj:

Java 7 Update 11

Adobe Reader XI

spandaupol ,

przeskanowałem Dr.WEB laptopa, ku mojemu zdziwieniu program wykrył wirusa:

Zauważyłem, że program przeleciał mi dysk szybkim skanem. Ustawiłem więc ręcznie zakres skanowania i odpaliłem program. Znów wykryło wirusa…:

Co najgorsze nie wiem co to za wirusy i skąd one mogły się wziąć. Ale mianowicie, nie rozwiązało to problemu z wczytywaniem strony w temacie.

No raczej nie pozostało mi nic innego jak zaktualizować programy, o których napisał rgabrysiak , a jak to nie pomoże to raczej jestem zmuszony na formatowanie dysku.

Dodam, że pisałem do terazpasy.pl czy komuś występuje taki problem, niestety prawdopodobnie nikt się nie skarżył na przekierowania.

Czy DrWeb nadal wykrywa wirusy? Jeśli tak to będziemy usuwać. Czy to był pełny skan? Oczywiście programy do zaktualizowania.

spandaupol ,

Jeszcze wczoraj wykrył na trzecim skanie trzeci raz z rzędu wirusa (nie wiem dokładnie jakiego, bo od razu włączyłem czwarty skan i podmieniło mi loga). Jednak teraz wybrałem własną akcję, tzn. usunięcie pliku, a nie przenoszenie go do kwarantanny.

Czwarty skan nic nie wykrył, a także dzisiaj piąty skan nic nie znalazł.

Zastanawiam się skąd nabrały się te wirusy, a co najważniejsze, czy były one niebezpieczne dla komputera?

Niestety nie znalazłem opcji “pełny skan”, więc wybrałem własny zakres, pozaznaczałem wszystkie możliwe obszary i dyski. Mam nadzieję, że można zaliczyć to na pełny skan.

I co najważniejsze, znalazłem źródło problemu wymienionego w temacie. Prawdopodobnie jest to jakaś reklama zawarta na stronie.

Nic dziwnego, że na komputerze nie przekierowywało mnie, ponieważ mam zainstalowanego AdBlock’a w przeglądarce. Wystarczyło wyłączyć wtyczkę w przeglądarce i nastąpiło przekierowanie.

Tylko teraz nasuwa się pytanie, czemu tylko ja mam ten problem?

Dodane niedziela, 3 lutego 2013, 14:53

Więc chyba można ogłosić, że problem został rozwiązany.

Dziękuję wszystkim bardzo serdecznie.