Przenosiny na inny serwer - problem z bazą MySQL

Próbuję przenieść swoją bazę MySQL na inny serwer. Przez phpMyAdmin wyeksportowałem plik *.sql ze starego serwera, podczas importu na nowy wyskakuje mi błąd:

Wchodząc na główną stronę phpMyAdmina mam w ogóle informację:

Gdzie powinienem szukać rozwiązania problemu?

Błąd mówi o braku założonej bazy danych o nazwie ‘xxx’. Na nowym serwerze, w panelu zarządzania bazą danych, załóż nową bazę o takiej nazwie, a jeśli nie może być dowolna, to zmień jej nazwę z ‘xxx’ na taką jaka jest obecnie - zrób to w swoim pliku .sql (globalnie w całym pliku wszystkie wystąpienia - raczej będzie to na początku).

A jeżeli taka baza istnieje, to może użytkownik, na którego się zalogowałeś na phpMyAdmin nie ma po prostu stosownych uprawnień do tej bazy?

I pamiętaj potem, żeby poprawić/zmieć dane do podłączania się do bazy MySQL na aktualne, bo są prawdopodobnie teraz inne.

Na nowym być moze już masz bazę zrobioną dla użytkownika - tak się zwykle robi na zewnętrznych FTP. Trzeba wywalić pierwsze zapytanie z pliku SQL tj. CREATE DATABASE… i wtedy zaimportować.

Uważam, że gdyby baza (o takiej nazwie) już istniała, podczas importu pojawiłby się inny komunikat.

A dokładniej taki :wink:

Problem chyba polega na tym, że z poziomu phpMyAdmin nie mam możliwości dodania ŻADNEJ bazy. Muszę ją stworzyć w panelu www i do każdej mam inny login i hasło do phpMyAdmin. Mało to poręczne, ale z tego co się sam zorientowałem chyba to tak wygląda. Nazw baz też zmienić nie mogę więc pozostaje zmiana w pliku .sql na te istniejące.

Tak BTW co znajduje się w information_schema ? Bo nie wiem, czy to też importować a na nowym serwerze już to jest.

Bazy information_schema nie ruszasz, nią zarządza system obsługi bazy danych.

Tak jak pisałem, wiele hostingów wymusza swój schemat nazewnictwa baz danych (jest tak zapewne dlatego, by nie było konfliktów na serwerze MySQL z takimi samymi nazwami baz danych różnych użytkowników), które zakłada się z ich panelu zarządzania (przydzielasz tam wielkość miejsca dla danych). Ale jak już masz bazę, to całą resztę możesz robić z poziomu phpMyAdmin oraz skryptów (np. PHP).

OK, dzięki za pomoc pablo, wszystko się ładnie udało.