Przenosiny "Program Files"

Witam.

Czy da się przenieść katalog “Program Files” do innej niż domyślna lokalizacji tak, żeby wszystkie zainstalowane programy działały (włacznie z MS Office)? Nie chcę mieć programów zainstalowanych na partycji systemowej.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=5989

Wszystko robione wg w/w instrukcji, ale przy próbie usunięcia Program Files z C wyskakuje ostrzeżenie, że niektóre programy mogą przestać działać i „nie można usunąć ArcoIEHelper.ocx: odmowa dostępu”. Czy mimo wszystko na pewno można to skosić (np. w trybie awaryjnym)?

Mozesz spróbować, ale robisz to tak.

Nie przenosisz plików, ale je kopiujesz. Zmieniasz w rejestrze dane. I restart. Po tym sprawdzasz czy wszystko działa. Jak tak ( Dobrze testuj ) to kasujesz z c foldery.

Dokładnie tak robiłam jak napisałeś. Niestety niektóre programy nie chciały działać i trzeba było zrobić po staremu. Ale dzięki.

Dlatego nie kazałem ci kasowac.

Tak jest niestety.

Da sie przenies bez problemu,tylko niekore programy moga sie nie dac skopiowac wiec je musisz wczesniej odinstalowac,ja tak mialam z winrarem ,diskeeperem, ghostem,reszta byla bezproblemowo.po skopiowaniu i zmianie 4 wpisow w rejestrze restarcie kompa i mozesz smialo usuwac program files z C ,o ile wszystko dobrze sie skopiowalo, to i musi wszystko dzialac. :slight_smile: