Przenosiny "Program Files"

(Vidia1) #1

Witam.

Czy da się przenieść katalog “Program Files” do innej niż domyślna lokalizacji tak, żeby wszystkie zainstalowane programy działały (włacznie z MS Office)? Nie chcę mieć programów zainstalowanych na partycji systemowej.

(lazikar) #2

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=5989

(Vidia1) #3

Wszystko robione wg w/w instrukcji, ale przy próbie usunięcia Program Files z C wyskakuje ostrzeżenie, że niektóre programy mogą przestać działać i „nie można usunąć ArcoIEHelper.ocx: odmowa dostępu”. Czy mimo wszystko na pewno można to skosić (np. w trybie awaryjnym)?

(lazikar) #4

Mozesz spróbować, ale robisz to tak.

Nie przenosisz plików, ale je kopiujesz. Zmieniasz w rejestrze dane. I restart. Po tym sprawdzasz czy wszystko działa. Jak tak ( Dobrze testuj ) to kasujesz z c foldery.

(Vidia1) #5

Dokładnie tak robiłam jak napisałeś. Niestety niektóre programy nie chciały działać i trzeba było zrobić po staremu. Ale dzięki.

(lazikar) #6

Dlatego nie kazałem ci kasowac.

Tak jest niestety.

(Niunka-) #7

Da sie przenies bez problemu,tylko niekore programy moga sie nie dac skopiowac wiec je musisz wczesniej odinstalowac,ja tak mialam z winrarem ,diskeeperem, ghostem,reszta byla bezproblemowo.po skopiowaniu i zmianie 4 wpisow w rejestrze restarcie kompa i mozesz smialo usuwac program files z C ,o ile wszystko dobrze sie skopiowalo, to i musi wszystko dzialac. :slight_smile: