Przenosiny systemu na SSD

Witam.

Kupiłem nowego laptopa i postanowiłem dorzucić mu SSD. Nowy system z HDD sklonowałem na SSD i teraz to wygląda tak: https://images81.fotosik.pl/365/cc79ebb2424c7603gen.jpg .

Partycje SSD to A i S, HDD C i D. Chciałbym, aby system bootował się z dysku S. Natomiast w BIOSie nie można go wybrać. Jak mam zatem ustawić nową partycję jako systemową? Dopiero wtedy będę mógł usunąć pozostałości systemu z HDD?

Proszę o wyrozumiałość, bo w tych sprawach jestem laikiem.

Dziękuję i pozdrawiam.

Niepotrzebnie klonowałeś cały dysk zamiast tylko partycji systemowej i stąd problemy. Sformatuj SSD i dopiero sklonuj na niego samą partycję systemową.

Zostawilbym tak, jak jest. Co to znaczy, że nie możesz wybrać dysku w BIOS? Nie widać go w boot menu? Zobacz w BIOS czy port SATA nie jest disabled i czy ma włączone AHCI.
Na jakim złączu jest ten ssd? SATA, mSATA, m.2?

Zrobiłem jak kolega fiesta radził.

SATA Mode Selection AHCI mam.

Złącze m.2. W pięciu opcjach biosu nie ma tego dysku, jest dostępny tylko w UEFI Hard Disk Drive BBS Priorities, ale jak ustawiam SSD jako pierwszy dysk tam (wtedy jest dostępny w głownym menu bootowania), to uruchamia się jakieś narzędzie naprawiające.

Spróbuj w takim razie na legacy nie na uefi odpalać.
Generalnie lepiej jest robić czystą instalację systemu niż kopiować z HDD.

Jeśli masz możliwość to:
odłącz na razie HDD od laptopa
uruchom komputer tylko z m2, daj się systemowi uruchomić z tego dysku
podepnij sobie hdd do komputera adapterem sata usb, wykasuj cały dysk z poziomu narzędzia diskpart w CMD i potem podłącz pod port sata laptopa.

Na UEFI się nie odpaliło.

Zrobiłem tak jak doradziłeś, sformatowałem dysk i włączyłem komputer z samym SSD na M.2 (bo z klonem systemu nie odpalał się) i płytą DVD z obrazem systemu i wyskakuje mi:

Your PC/Device needs to be repaired.

A required device isn’t connected or can’t be accessed.

Error code: 0xc0000225