Przenośna stacja energetyczna gdzie można kupić?

Witam. kiedyś była w lidlu do sprzedania taka Przenośna stacja energetyczna za 99 zł:

http://www.infomail.pl/mailing/40446/Su … e-pon2610/

i się zastanawiam gdzie można by jeszcze było taką lub podobną kupić??? i co daje taka stacja?? Prosze o pomoc :slight_smile:

Można obciązyć prądem max 1A (amper) więc nadaje się jedynie praktycznie do niczego , naładować tela jeżeli ładowarka nie przekracza poboru prądu 1A , nawet radio samochodowe pobiera więcej jak 1A , porostu śmieć z lidla jak wszystko inne w tego typu sklepach (lidl , biedronka

to co w takim razie byś proponował??? taki sprzęt żeby można bylo laptopa podłłaczyć albo komórke???

To po prostu akumulator (prawdopodobnie żelowy) z wyjściem na gniazdo zapalniczki 12V (takie samo jak w samochodzie), wbudowaną ładowarką sieciową (ładuje wbudowany akumulator z gniazdka) oraz być może zawiera przetwornicę z 12V na 220V, do zasilania urządzeń potrzebujących napięcia sieci.

prawde mówią bał bym się podłaczyć do takiego sprzetu laptopa pozatym aby podłaczyć laptopa to i tak by trzeba było jakiś zasilacz samochodowy do laptopa aby stabilizował napięcie odpowiednie wymaganego przez laptop (mało które laptopy są zasilane 12 voltami aczkolwiek są takie zapewne ,ale większość to ponad 14-18V) , to nie jest jakaś tam stacja energetyczna a nic innego jak zapewne malutki akumulator żelowy plus regulacja napięcia , pozatym 1A na wyjsciu to jest bardzo niewiele , pewnie więcej byś uzyskał z “bateri słonecznej” :stuck_out_tongue: nie wiem co Ci doradzić i co polecić ale coś takiego z lidla to pieniądz wyżucony w błoto , pewnie nikt jeszcze nie wymyslił wydajnego przenośnego źródła energi oprócz agregatów prądotwórczych i coś tam francuzi wykombinowali jakieś przenośne elektrownie jądrowe ale to już koszty. I nie da się do tego podłączyć laptopa bo laptop potzrebuje prądu o okło 1.5A a czasem i więcej , to urządzenie ma akumulator o pojemności tylko minimalnie wiekszej jak laptop baterie więc ile na tym pociągnie laptop?? prawie tyle samo czasu co na swojej baterii. prztwornicy na 220 pewnie nie ma bo piszą tylko o napięciach 3/4,5/6/9/12 V (max. 1 A)

Chodzi Ci zapewne o agregat prądotwórczy.Przejrzyj ten dział na Allegro.