Przenośne wifi - jak skonfigurować?

Siemka, zakupiłem taką francuską (chyba) zabawkę “Wi-Fi XG 762N”, dzięki niej można się łączyć z internetem, na przykład laptop, który nie ma wbudowanej sieci bezprzewodowej. Ja mam PC stacjonarny i kupiłem to, abym był wykrywalny i abym mógł się łączyć telefonem, albo laptopem do mojego kompa. No i tu jest pytanie, Czy to możliwe ? na tym sprzęcie, i jak to skonfigurować ?. Z góry dzięki.

Chodzi Ci o kartę Wi-Fi na USB? Jak chcesz się łączyć ze stacjonarnego komputera do telefonu lub laptopa, to wystarczyło zaopatrzyć się w kartę Bluetooth. Karta Wi-Fi służy raczej do łączenia się z punktem dostępowym (np. routerem bezprzewodowym z taką funkcją), który to udostępnia połączenie internetowe. Wykorzystywanie Wi-Fi to zwykłego łączenia dwóch urządzeń (np. telefon-komputer) to raczej kiepski pomysł, bo musiałbyś stworzyć specjalnie po to sieć, w której byłyby tylko te urządzenia.

Ale jest to możliwe ?, jeżeli tak, to może mógłbyś mi wytłumaczyć jak to zrobić ? z góry dzięki.

Sprawdź to: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1177148.html

Jest to opis połączenia dwóch komputerów przez Wi-Fi, ale rzecz jasna, zamiast drugiego komputera może być telefon (byle miał Wi-Fi).