Przenośny dysk-zabezpieczenie hasłem

Witam serdecznie otóż posiadam Apacer steno przenośny dysk podzielony na 3 partycje NTFS i mam pytanie czy jest możliwość zabezpieczenia dostępu do tych partycji hasłem tak aby przy mojej nieobecności nikt nie mógł w krótkim odstępie czasu skopiować jego zawartośc? Za pomoc dzięki serdeczne

Możesz użyć programu True Crypt.

Za jego pomocą można stworzyć zabezpieczoną partycję lub plik (dowolnej wielkości, który montuje się potem jako partycję).

Możesz np. wydzielić z dysku 50 % na nową zaszyfrowaną partycję lub stworzyć plik np. 5Gb który potem montujesz na hasło i jest to zwykła partycja widoczna w windows.

Partycja i plik jest szyfrowana mocnymi algorytmami do wyboru. np 448 bitowym AES-Blowfish do tego szyfrowany klucz. Jak ktoś nie zgadnie hasła to nie ma szans na odszyfrowanie danych nawet w laboratorium - włącznie z tobą :slight_smile:

Aha jak podepniesz dysk pod inny komp to musisz mieć tam true-crypta bo inaczej nie odczytasz. Jeśli często podpinasz dysk do innych kompów to proponuje inne rozwiązanie np. win guard czy jakiś inny program tego typu.