Przenośny hot spot android


(imeehow) #1

Witajcie spece.

Chciałbym spytać, czy ktoś orientuje się od czego zależy możliwość utworzenia przenośnego punktu dostępowego (portable hot spot) na telefonach z Androidem.

Przypadek wygląda tak:

Mam Alcatela One Touch 918d na androidzie 2.3.6. http://www.alcatelonetouch.com/pl/produkty/smartfony/ot-918.html - łączę się z wifi i jednocześnie włączam portable hot spot - wszystko działa bez problemów

Moja dziewczyna ma chińczyka THL W1+ na androidzie 4.0.3 http://thlmobilemall.com/thl-w1-smart-phone-android-40-os-mtk6577-dual-core-3g-gps-43-inch-qhd-screenwhite-p-13.html- kiedy włączę wifi nie mogę uruchomić hot spota, a kiedy włączę hot spot - nie działa wifi. Czyli mogę udostępniać jedynie internet z sieci komórkowej.

Od czego to zależy? Za jakiś czas chciałbym wymienić tego Alcatela - prawdopodobnie również na jakiegoś chińczyka i zależy mi żeby posiadał tę funkcję, a w specyfikacjach piszą wszędzie "Portable Hot Spot", a jak widać, to hasło nie mówi nam wszystkiego.

ps. Jeśli możecie przy okazji sprawdzić jak to wygląda u Was, piszcie model tel i wynik testu. dzięki.


(struart) #2

Powiem szczerze, że jestem w szoku jak ten Alcatel One Touch 918d może tak funkcjonować ponieważ HOTSPOT w androidzie działa “tylko”(jak widać są odstępstwa O_o) w trybie udostępniania po WiFi internetu z sieci komórkowej czyli tak jak na tym Twoim chińczyku. U mnie na LG L5 E610 Android 4.1.2 też udostępnia tylko sieć komórkową u ojca w Samsung i5700 Spica z nieoficjalnym softem 2.2 też tak samo. U siostry w moim starym HTC Mozart na Windows Phone 7.8 również.

Więc ten alcatel to jakiś wyjątek :smiley:


(imeehow) #3

Dzięki za info. Chyba trzeba będzie zachować ten tel. Ciekawe czy nowsze Alcatele też tak potrafią…?