Przenośny komputer do pisania za ok. 1500zł

Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie wyboru kompa. Przeznaczony jest dla starszego człowieka, który będzie na nim w zasadzie tylko i wyłącznie pisał w Wordzie duże ilości tekstu. Nie ma więc potrzeby ładowania mocnego sprzętu, ale bez skrajności (tak by system operacyjny chodził bez zająknięcia). Z racji charakteru użytkowania najlepiej by klawiatura była “przyjazna” i tu pojawia się warunek kardynalny: brak klawiatury numerycznej po prawej stronie. Z góry dziękuję za propozycje.

 

PS. Lepiej byłoby jednak, aby komp zaopatrzony był w system co najwyżej Windows 7. Ósemka ma jedna kłopotliwy interfejs dla kogoś kto działał wcześniej cały czas na XP.

 

Dawno nie widziałem nowego laptopa bez klawiatury numerycznej.

Wiem, że to może wydawać się dziwne, ale takie już przyzwyczajenie i tyle. Sprzęt nie musi mieć najświeższych gratów, więc może jednak jest coś wartego polecenia?

Ja bym celował w używanego lapka biznesowego - pełno ich na allegro, a z takim budżetem spokojnie starczy jeszcze na ew. wymianę baterii. Sam zazwyczaj patrzę najpierw na elitebooki od HP - ta seria to zupełnie inna jakość niż klasa konsumencka, na którą często słychać narzekania.