Przenośny komputer do pisania za ok. 1500zł


(Kriss91) #1

Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie wyboru kompa. Przeznaczony jest dla starszego człowieka, który będzie na nim w zasadzie tylko i wyłącznie pisał w Wordzie duże ilości tekstu. Nie ma więc potrzeby ładowania mocnego sprzętu, ale bez skrajności (tak by system operacyjny chodził bez zająknięcia). Z racji charakteru użytkowania najlepiej by klawiatura była "przyjazna" i tu pojawia się warunek kardynalny: brak klawiatury numerycznej po prawej stronie. Z góry dziękuję za propozycje.

 

PS. Lepiej byłoby jednak, aby komp zaopatrzony był w system co najwyżej Windows 7. Ósemka ma jedna kłopotliwy interfejs dla kogoś kto działał wcześniej cały czas na XP.


(Jaro070) #2

 

Dawno nie widziałem nowego laptopa bez klawiatury numerycznej.


(Kriss91) #3

Wiem, że to może wydawać się dziwne, ale takie już przyzwyczajenie i tyle. Sprzęt nie musi mieć najświeższych gratów, więc może jednak jest coś wartego polecenia?


(drunkula) #4

Ja bym celował w używanego lapka biznesowego - pełno ich na allegro, a z takim budżetem spokojnie starczy jeszcze na ew. wymianę baterii. Sam zazwyczaj patrzę najpierw na elitebooki od HP - ta seria to zupełnie inna jakość niż klasa konsumencka, na którą często słychać narzekania.