Przenoszenie aplikacji na kartę SD na android 2.3.4

Witam

Jestem od niedawna posiadaczem htc xe beats audio Z715e , z androidem 2.3.4. wersja htc sense : 3.0. To jest moj pierwszy smartfon, wiec nie znam sie na pierdolach typu :“Root” srut itp.

Chciałem przenieść parę aplikacji na kartę SD, bo jest taka możliwość w telefonie, jednak po kliknięciu w jakąś w aplikacje , guzik “Przenieś na kartę SD” jest szary - tj. nie da sie go wcisnąć. Czy jest możliwość przestawienia tego jakoś przede wszystkim bez podłączania pod PC? Jeśli tylko poprzez podłączenie do PC, trudno :). I czy to nie grozi uszkodzeniem , utrata gwarancji?

Zainstaluj tą aplikację APP 2 SD pokaże ci appki, które można przenieść na SD, jeśli którejś aplikacji nie pokaże to znaczy, że została ona tak napisana, że musi siedzieć na telefonie.

Jeśli chcesz przenosić wszystkie aplikacje na SD to niestety ale jest ci potrzebny root i aplikacja S2E, która przenosi wszystko na SD, ale jak napisałeś wyżej w twoim przypadku to odpada :slight_smile:

nie odpada, ale wolałbym zrobic all z poziomu telefonu :). Root - reset ? Podobno da sie bez rootu zrobic :

probowalem zrobic z tego linka ale przy wpisywaniu cmd : adb shell, wyskakuje : devices not found

Dodane 28.09.2012 (Pt) 17:07

właśnie ściągneło mi się to na telefon i pokazało, że 4 aplikacje są nieruchome :slight_smile: : facebook, whatsapp???,sklep google play, mobileMPK???

whatsapp i mobileMPK sam zainstalowałem, więc powinno się dać je przenieść :|.

. Odpada ze względu na ryzyko? Czy ze względu na to, że trzeba pobawić sie w PC? :>

Dodane 28.09.2012 (Pt) 17:09

napisz please, jak to zrobić :). I btw rozumiem że nie ktorych nie mozna przenieść ze wzgledu na to, że były juz zainstalowane na telefonie, ale te co dopiero ściągnałem - powinno się dać przenieść.

Dodane 28.09.2012 (Pt) 17:12

Aha i jeszcze jedno :D. Czy opłaca się aktualizować androida do ver 4.0 ? Czy to coś zmieni? Np. przenoszenie aplikacji ? Czy jesli nie ma zastrzeżeń to siedzieć na 234 póki co ?

Wszystko masz ma forum.android.com.pl. Znajdujesz swój model i masz tam poradniki jak uzyskać root’ a i wgrać recovery.