Przenoszenie bazy danych


(george32801) #1

Witam. Chciałbym przenieść bazę danych z ugu.pl na yoyo.pl tak aby wszystkie posty i inne bzdety się przeniosły. Jak dobrze wyeksportować do pliku odpowiednie tabele, aby potem je załadować w innej bazie?

Jak by co, to mogę komuś powierzyć to zadanie. A jeżeli nie to bardzo proszę o jak najszybszą pomoc i jak najłatwiejszą instrukcję, bądź link do strony z jakąś pomocą.

Pozdrawiam!


(Pifarek) #2

Ja bym zainstalował na obu serwerach tą samą wersję phpMyAdmin-a - na jednym wyeksportował, na drugim zaimportował… :wink:


(george32801) #3

Nie rozumiem… Jak to “zainstalował” ?? Przecież oba serwery mają swojego phpAdmin’a pod adresami http://www.mysql.ugu.pl a drugi http://www.mysql1.yoyo.pl .

Tylko po prostu nie wiem co muszę zaznaczyć przy eksportowaniu (ba tam jest dużo opcji) aby móc bezboleśnie wgrać na inny mysql (ten od yoyo).

Dodam też, że na obu serwerach jest zainstalowany SMF tylko ,że na ugu.pl jest już bardzo rozwinięty (dużo użytkowników itp.) a na yoyo została zainstalowana czysta instalacja bez niczego. I chcę podmienić bazę danych właśnie (wyjąć z ugu.pl a nadpisać w yoyo.pl)

Proszę o jak najszybszą pomoc!


(system) #4

w phpMyAdmin na ugu wyeksportuj całą baze do pliku SQL bądź spakowanym np gz

w phpMyAdmin na yoyo usuń wszystkie tabele w bazie (baze zostaw) i importuj ten plik który z ugu ściągnałeś.