Przenoszenie bazy MySQL - brak polskich znaków

Witam,

mam strone w PHP Fusion i zmieniam hosting. Przekopiowałem wszystkie pliki z jednego serwera na drugi i przekopiowałem bazę danych MySQL i zamiast polskich znaków wyświetlają mi się znaki zapytania (???). Cała strona działa, oprócz polskich znaków… Na starym hostingu eksportowałem bazę poprzez PHPMyAdmin i na nowy importowałem też poprzez PHPMyAdmin… Próbowałem zmieniać kodowania przy eksportowaniu, ale to nic nie daje… Na obu hostingach jest DirectAdmin. Jak zatem naprawić polskie znaki? Dodam, że jak dodaje nowy news to też nie ma polskich znaków :frowning:

Sprawdź w panelach kodowanie znaków. Jakie ISO, a może UTF?

W PHP Fusion jest ISO pewnie, ale przy imporcie zmiana kodowania nic nie daje… nie ma tam w ogóle ISO

W eksporcie zapytania SQL jest jakiś wpis w stylu na górze “SET NAMES Latin2” lub “SET NAMES UTF-8”? Jeśli nie to dodaj jeden i drugi i sprawdź jak się importuje.

Możliwe też że pliki są źle wyeksportowane? (phpmyadminem?)

Eksportowane było w phpmyadminie i chyba dobrze wyeksportowałem. W samej bazie zamiast polskich znaków są krzaczki, tylko że na starym hostingu z którego tą bazę eksportuje wszystko jest OK. A jak importuje do nowego to nie polskich znaków :confused: Na początku pliku z eksportu jest:

SET NAMES utf8

Wpadłem na pomysł żeby przekonwertorować te krzaczki na polskie znaki, ale jak to zrobić?

//Edit

Już sobie poradziłem z problemem :slight_smile:

Wgrałem od nowa PHP Fusion i wgrałem częściowo backup bazy wykonany wcześniej na starym hostingu z poziomu CMS :slight_smile: