Przenoszenie danych na nowy komputer


(rencista) #1

Proszę o pomoc w przeniesieniu wszystkich danych ze starego kompa na nowy.

-kupiłem nowy stacjonarny komputer z windowsem 10

  • na starym miałem windows 7
  • chciałbym przenieść wszystko ze starego na nowy
  • dyski na kompach są sata
  • czy kopiująć ze starego dysku na nowy nie utracę danych i programów
    -kiedyś próbowałem tak i wiele utraciłem
    Proszę o pomoc dla dziadka bo nie chcę stracić danych z programu do fakturowania .
    Pozdrawiam

(Seba228215) #2

Masz Windows 10, w takim razie najłatwiej jest ci skopiować swoje dokumenty, obrazki, filmy, muzykę, czy też np. pliki z projektów, np. stron internetowych i itp. Ale… programy, to lepiej zainstalować na czysto w najnowszych wersjach. Myślę, że tak najłatwiej.


(stens1950) #3

Ustawienia programów znajdują się w folderze AppData “C:\Users\Twoje konto\AppData\Roaming” i “C:\Users\Twoje konto\AppData\Local” i sobie skopiuj do nowego kompa w te same miejsca.


(rencista) #4

No właśnie chodzi mi konkretnie o program do fakturowania gdzie wnuczka ma dane konkrahentów bo kiedys przenioslem jej dane ale konkrahentów nie było i nie było faktur. Jeśli chodzi o zdjecia to wiem ,że nic nie stracę.Tzn. jesli z “C:\Users\Twoje konto\AppData\Roaming i “C:\Users\Twoje konto\AppData\Roaming skopiuje to nic nie utracę?


(Seba228215) #5

W zasadzie możesz znaleźć ścieżkę, gdzie program zapisuje te dane i te dane przekopiować. Jak po czystej instalacji ustalisz ścieżkę odczytu tych danych dla programu, to tam skopiujesz to co potrzebne i powinno ci widzieć. :slight_smile: I nie możesz w zasadzie skopiować całego folderu Roaming, bo on ma specyficzne ustawienia. Inne dla W7, a inne dla W10. Tak więc tylko dane (te ważne) musisz zlokalizować i tylko tyle. :slight_smile:


(rencista) #6

No dobrze ,a jak bym podłączył stary dysk do nowego kompa /dodatkowy/ to czy wtedy bym mógł skopiować cały stary na nowy. Nie próbuje narazie bo nie wiem co sie może stac.


(Seba228215) #7

W zasadzie możesz. Powinno wykryć ten dysk i wtedy skopiować.


(rencista) #8

No to spróbuję skopiowac bo chyba raczej nie powinno nic ubyć.Pozdrawiam!


#9

Ja proponowałbym podłączenie dysku w nowym komputerze i korzystanie z obu systemów na zmianę. Mogą się pojawić przy uruchomieniu Siódemki informacje o konieczności zainstalowania nowych sterowników.


(Seba228215) #10

W zasadzie będąc na windows 10, dysk z siedem będzie widziany jako dysk z danymi.


(direct39) #11

Bardzo wątpliwe, że po przełożeniu dysku z zainstalowanym systemem do zupełnie innego komputera system w ogóle się uruchomi, nie mówiąc już o pracy na nim.