Przenoszenie drukarek sieciowych TCP\IP

Witam.

Poszukuję programu\sposobu na efektywne przenoszenie zainstalowanych drukarek z komputera zdalnego na inny komputer w sieci. Drukarki są podłączone lokalnie przez port TCP\IP. Chodzi mi o to aby programik kopiował sterowniki, nazwy i najlepiej ustawienia drukarki i przenosił je na inny komputer w sieci. Aktualnie wszystko robię ręcznie, a zdarza się mam do przeniesienia 15 drukarek z jednego komputera, wyszukuje sterowniki, porty, nazwy jedna po drugiej. Szukam bardziej efektywnego sposobu. Czekam na wasze propozycje :lol:

PS.

Dla jasności nie interesuje mnie program do wyciągania sterowników z systemu ;p

W windows 7 jest aplikacja printmanagement (c:\windows\system32\printmanagement.exe - na windows 2003 i 2008 tez jest, czy w win xp to nie pamiętam).

Wybierasz serwer wydruku lokalny na tym kompie i “Exsportuj drukarki do pliku…” na sytstemie docelowym “Importuj…”

Screeny:

http://araihan.wordpress.com/2009/08/20 … asy-steps/

Dokładnie o to mi chodziło, niestety narzędzia tego nie znalazłem w XP a głównie o niego chodzi.

Tak czy inaczej wielkie dzięki bo narzędzie na pewno prędzej czy później się przyda. :lol:

Dodane 28.08.2012 (Wt) 10:24

Znalazłem narzędzie Print migrator ale nigdzie nie mogę znaleźć downloadu. Może ktoś pomoże ?

Znalazłem.

Temat do zamknięcia.