Przenoszenie dużej ilości plików na FTP

Witam, muszę przerzucić 15GB drobnych plików na serwer ftp. Jednak trwa to strasznie długo. Czy jest jakiś inny sposób na szybsze przesłanie plików poza pakowaniem wszystkiego i następnie rozpakowanie?

Spróbuj wysyłać przez FileZilla, ustawić ilość połączeń na 10 i ilość jednoczesnych wysyłań np. na 6 czy 8. Wyłącz też limit uploadu o ile jest ustawiony. Dobra rada - nie zapisuj na stałe haseł we FileZilla, bo sposób ich przechowywania to jakaś porażka.

Można przenieść archiwa i rozpakować z poziomu PHP, jeśli pod FTP jest podpięta jakaś domena. Ale to zależy co potrafi serwer - gdy nie ma możliwości rozpakowania ZIP, ma ograniczenia pamięci lub ma zablokowane wywoływanie poleceń przez exec() to będzie kicha.

Bez dostępu do SSH własnoręczne rozpakowanie 15GB na współdzielonym z poziomu php ma mierne szanse powodzenia.

Wpakuj zipa na ftp i zgłoś do pomocy technicznej hostingu prośbę o rozpakowanie tego, bo pojedyncze pchanie plików przez FTP jest nieporozumieniem.

Udało mi się rozpakować tar przez ssh. Więc mam to z głowy, a co do haseł nie zapisuję ich w filezilla od dawna, już raz mi nawłaziło na stronę syfu.