Przenoszenie dysku do nowego lapka

(Dosterczuk1321) #1

Witam
Posiadam laptopa w którym mam dysk kingston ssd 240gb uv400 na którym jest wiele plików i ważnych dla mnie rzeczy. Będę kupował nowego laptopa i czy jak włożę ten dysk to będę musiał robić formata i na nowo system czy może sterowniki same sie wgrają no chyba że da sie zainstalować system bez utraty plików?Ogółem Windows 10.

(JNJN) #2

Nowy laptop, to nowy system.

Zrób kopie danych i masz.

Nie koniecznie musisz instalować system na nowo.
Jeżeli się uprzesz, to przed wyciągnięciem dysku odinstaluj sterowniki urządzeń.
Przełóż dysk do nowego komputera i użyj Paragon Adaptive Restore.
Używałem tego narzędzia wielokrotnie i nie było z nim nigdy problemów.
Zwłaszcza w komputerach kierowniczki firmy, która zmienia sprzęty jak rękawiczki, ale burdelu na swoim dysku twardym nie jest w stanie ogarnąć, więc nie ma mowy o jakimkolwiek formacie.

(roobal) #4

Przekladasz dysk do nowego laptopa. Czekasz aż 10 zainstaluje sterowniki, wywalasz stare, zbedne sterowniki i pracujesz.

Mimo wszystko backup wskazany. Jedyny problem jaki napotkasz, to aktywacja systemu.

(daras28-82) #5

Nie koniecznie, mam dwa takie same laptopy różniące się kilkoma dodatkami jak np kamera czy moduł GSM lub wielkość ramu, po zamianie dysków doinstalował stery i nic poza tym, przez kilka tygodni działało bez problemów, potem wróciłem do pierwotnej konfiguracji.

Aha, trzeba było odciskiem palca potwierdzić dostęp do usług Microsoftu.

(JNJN) #6

Robisz dla siebie (a nawet i dla innych), zrób to raz i porządnie, a nie jakieś prowizorki.

(Dosterczuk1321) #7

już zrobione. win 10 ma taki plus że ma reset do domyślnych, fakt dużo plików straciłem jednak większość została. Dziękuje za odpowiedzi