Przenoszenie dysku z systemem na inny komputer

Witam!

Mam dwa komputery:

Pierwszy, stary, na którym mam zainstalowane różne programy + mnóstwo danych + trochu ustawień systemowych

Drugi, nowszy, z czystym systemem.

Chciałem przenieść dysk z komputera starego do nowego, tak abym nie musiał bawić się w instalowanie wszystkiego od nowa. Czy jest to możliwe?

Może jest to możliwe ale nie mam pojęcia jak. Skończy się BSOD-em na starcie.

można wykonać obraz systemu i go wgrać na inny komputer ale jeśli ten drugi komputer ma inne części a terowinki będą przecież z tego pierwszego komputera i system się nawet nie uruchomi

Jeżeli oba komputery różnią się konfiguracją sprzętową to systemu na nowym komputerze nie uruchomisz.

I jeszcze jedno, jeżeli na starym komputerze masz zainstalowany system w wersji OEM to i tak zgodnie z licencją nie możesz go przenieść na inny komputer.

Oczywiście, że uruchomi.

  1. Odinstalować wszystkie sterowniki przez dodaj/usuń programy.

  2. Włożyć dysk do nowego kompa - system powinien wystartować. W razie, jeśli się nie uruchamia wyłączyć opcję automatycznego restartu po bluescreenie -> odpowiedni sterownik usunąć z C:\Windows\system32\drivers

  3. Zainstalować potrzebne sterowniki.

Temat przerabiałem nie raz i nie dwa razy, da się przejść z Core i7 na APU na WinXP, na każdym innym systemie też powinno się to dać zrobić.