Przenoszenie dzwieku na 5.1

(Bartczak771) #1

na wstępie wielki sorry jeśli podobny wątek już był, ale po przeszukaniu paru podobnie "brzmiących" tematów uznałem że najlepiej będzie zrobić oddzielny.

mój problem wiąże się po części z formatem c na viście. mam głośniki creative 5.1 p5800 i wszystko rozbija się o to ze po skonfigurowaniu ich jako 5.1 surround w teście nie działają 2 tylne głośniki. jednak po włączeniu właściwości, zakładka Enhancements i zaznaczeniu opcji Enable Speaker Fill i Enable Center/LFE Swap multimedia typy muzyka, gry czy efekty w filmach działają bardzo ładnie na WSZYSTKICH głośnikach, mimo że wcześniej w teście nie było słychać 2 tylnych.problem w tym ze przy oglądaniu nie słychać dialogów, żeby to naprawić muszę odznaczyć te 2 opcje podane wyżej. z tym że po ich odznaczeniu działają tylko dwa przednie głośniki plus subufer juz we wszsytkich działaniach, zarówno w filmach jak i muzyce,grach, itp. nie mam pojęcia o co chodzi, może po prostu nie zainstalowałem jakiś sterowników po formacie w każdym razie jest to dla mnie bardzo irytująca sprawa i byłbym wdzięczny za pomoc.

niestety jestem laikiem więc prosiłbym o możliwie łatwe wyjaśnienie jak mogę to naprawić.

ps. po wejściu w menedżera urządzeń w wierszu kontrolery dźwięku,wideo i gier mam VIA high definition audio, a przy wierszu Karty sieciowe usb adsl2 wan adapter i co pewnie ma istotny wplyw karta sieciowa realtek rtl8169/8111 family pci-e gigabi ethernet nic (ndis 6.0) i przy tym właśnie realteku mam zółty wykrzyknik, wiec nie wiem czy interpretować to jako brak sterownika. gdy biorę aktualizacje pokazuje że jest aktualny ster jednak w stanie urządzenia jest:"Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)". nie iwem czy to ejst istotne dla rozwiązania ale wolałem podać. mam nadzieje że nie zamotałem za bardzo i ktoś będzie w stanie pomóc

z góry dzięki

edit. przed chwilą z ciekawości sprawdziłem i taki sam problem jest po podłączeniu słuchawek. ogólny zarys dźwięku jest lecz niestety bez dialogów

(manieKMP) #2

Hmm, a w odtwarzaczu, którego używasz, nie trzeba przypadkiem również dokonać odpowiedniej konfiguracji? Z tego co mi wiadomo spora część player'ów posiada w opcjach konfiguracyjnych ustawienia co do ilości wykorzystywanych głośników, przeważnie domyślnym ustawieniem jest zestaw dwóch głośników.

PS. A co do sieciówki i błędu, http://support.microsoft.com/kb/943104/pl

(Agatonster) #3

kubaaaa67 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Bartczak771) #4

co do programów to do muzyki używam foobar2000 do filmów windows media player albo media player classic. chociaż wydaje mi się że to nie w programie jest błąd lecz w konfiguracji.

a co do sieciówki to skorzystałem z linka, użyłem programu który jest na stronce do naprawy takich błedów lecz niestety nie był w stanie naprawić błędu z realtekiem. mimo wszystko dzięki za pomoc

(adam9870) #5

Być może system sam zaktualizował sterowniki do nowszych, które sprawiają problemy? Albo w Windows Update znajdziesz inne sterowniki do karty sieciowej? pytanie-dotyczace-aktualizacji-systemie-windows-t483969.html#p3049515

Odinstalowanie starych sterowników i instalacja nowych? http://www.realtek.cz/realtek-download. ... 1&system=3

Po pobraniu sterowników: prawy przycisk myszy na plik - opcja typu Wyodrębnij.

Instalacja poprzez Menedżer urządzeń - prawy klawisz na kartę sieciową - Aktualizuj - wskazanie na dysku miejsca, gdzie są sterowniki (chodzi o to miejsce, które zostało wskazane po wybraniu Wyodrębnij).

(Bartczak771) #6

zainstalowałem realteka z tej drugiej opcji i teraz jest niby wszystko w porządku, urządzenie działa poprawnie, głośniki też, z tym że przy niektórych filmach pozostaje problem wygłuszenia dialogów, gdy efekty dźwiękowe pozostają na normlanym poziomie. może to być wina kodeków? mam k-lite codec pack 8.2.0. nie brałem tego w ogóle pod uwagę bo były one dość niedawno aktualizowane, ale może powinienem spróbować jakiś innych?

(adam9870) #7

Zobacz może: dzwiek-wyprzedza-obraz-t482713.html

(Bartczak771) #8

nie nie w tym wypadku dźwięk nie wyprzedza obrazu :slight_smile:

edit. dzięki wszystkim za pomoc.zrobiłem jak radził adam9870- ściągnąłem sterownik, wyodrębniłem, później menedżer urządzeń, i zaktualizowałem sterownik z ręcznym wskazaniem go na dysku komputera. później niezbędna okazała się ponowna konfiguracja ustawień głośników i uruchomienie ponowne komputera. problem wydaje się być rozwiązany, jeszcze raz wiele dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc.