Przenoszenie dzwieku na 5.1

na wstępie wielki sorry jeśli podobny wątek już był, ale po przeszukaniu paru podobnie “brzmiących” tematów uznałem że najlepiej będzie zrobić oddzielny.

mój problem wiąże się po części z formatem c na viście. mam głośniki creative 5.1 p5800 i wszystko rozbija się o to ze po skonfigurowaniu ich jako 5.1 surround w teście nie działają 2 tylne głośniki. jednak po włączeniu właściwości, zakładka Enhancements i zaznaczeniu opcji Enable Speaker Fill i Enable Center/LFE Swap multimedia typy muzyka, gry czy efekty w filmach działają bardzo ładnie na WSZYSTKICH głośnikach, mimo że wcześniej w teście nie było słychać 2 tylnych.problem w tym ze przy oglądaniu nie słychać dialogów, żeby to naprawić muszę odznaczyć te 2 opcje podane wyżej. z tym że po ich odznaczeniu działają tylko dwa przednie głośniki plus subufer juz we wszsytkich działaniach, zarówno w filmach jak i muzyce,grach, itp. nie mam pojęcia o co chodzi, może po prostu nie zainstalowałem jakiś sterowników po formacie w każdym razie jest to dla mnie bardzo irytująca sprawa i byłbym wdzięczny za pomoc.

niestety jestem laikiem więc prosiłbym o możliwie łatwe wyjaśnienie jak mogę to naprawić.

ps. po wejściu w menedżera urządzeń w wierszu kontrolery dźwięku,wideo i gier mam VIA high definition audio, a przy wierszu Karty sieciowe usb adsl2 wan adapter i co pewnie ma istotny wplyw karta sieciowa realtek rtl8169/8111 family pci-e gigabi ethernet nic (ndis 6.0) i przy tym właśnie realteku mam zółty wykrzyknik, wiec nie wiem czy interpretować to jako brak sterownika. gdy biorę aktualizacje pokazuje że jest aktualny ster jednak w stanie urządzenia jest:“Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)”. nie iwem czy to ejst istotne dla rozwiązania ale wolałem podać. mam nadzieje że nie zamotałem za bardzo i ktoś będzie w stanie pomóc

z góry dzięki

edit. przed chwilą z ciekawości sprawdziłem i taki sam problem jest po podłączeniu słuchawek. ogólny zarys dźwięku jest lecz niestety bez dialogów

Hmm, a w odtwarzaczu, którego używasz, nie trzeba przypadkiem również dokonać odpowiedniej konfiguracji? Z tego co mi wiadomo spora część player’ów posiada w opcjach konfiguracyjnych ustawienia co do ilości wykorzystywanych głośników, przeważnie domyślnym ustawieniem jest zestaw dwóch głośników.

PS. A co do sieciówki i błędu, http://support.microsoft.com/kb/943104/pl

kubaaaa67 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

co do programów to do muzyki używam foobar2000 do filmów windows media player albo media player classic. chociaż wydaje mi się że to nie w programie jest błąd lecz w konfiguracji.

a co do sieciówki to skorzystałem z linka, użyłem programu który jest na stronce do naprawy takich błedów lecz niestety nie był w stanie naprawić błędu z realtekiem. mimo wszystko dzięki za pomoc

Być może system sam zaktualizował sterowniki do nowszych, które sprawiają problemy? Albo w Windows Update znajdziesz inne sterowniki do karty sieciowej? pytanie-dotyczace-aktualizacji-systemie-windows-t483969.html#p3049515

Odinstalowanie starych sterowników i instalacja nowych? http://www.realtek.cz/realtek-download. … 1&system=3

Po pobraniu sterowników: prawy przycisk myszy na plik - opcja typu Wyodrębnij.

Instalacja poprzez Menedżer urządzeń - prawy klawisz na kartę sieciową - Aktualizuj - wskazanie na dysku miejsca, gdzie są sterowniki (chodzi o to miejsce, które zostało wskazane po wybraniu Wyodrębnij).

zainstalowałem realteka z tej drugiej opcji i teraz jest niby wszystko w porządku, urządzenie działa poprawnie, głośniki też, z tym że przy niektórych filmach pozostaje problem wygłuszenia dialogów, gdy efekty dźwiękowe pozostają na normlanym poziomie. może to być wina kodeków? mam k-lite codec pack 8.2.0. nie brałem tego w ogóle pod uwagę bo były one dość niedawno aktualizowane, ale może powinienem spróbować jakiś innych?

Zobacz może: dzwiek-wyprzedza-obraz-t482713.html

nie nie w tym wypadku dźwięk nie wyprzedza obrazu :slight_smile:

edit. dzięki wszystkim za pomoc.zrobiłem jak radził adam9870- ściągnąłem sterownik, wyodrębniłem, później menedżer urządzeń, i zaktualizowałem sterownik z ręcznym wskazaniem go na dysku komputera. później niezbędna okazała się ponowna konfiguracja ustawień głośników i uruchomienie ponowne komputera. problem wydaje się być rozwiązany, jeszcze raz wiele dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc.