Przenoszenie filmów z kaset VHS na komputer

Witam! Mam stary magnetowid i kilka filmów na kasetach video. Nie wiem jak długo jeszcze ta zacna machina pociągnie więc chciałbym te filmy jakoś zachować zrzucając je na komputer bądź płyty DVD. I tu mam pytanie:

  1. czy jest jakiś program do ripowania (nie wiem czy tak sie to nazywa) kaset VHS na jakiś format przystosowany do oglądania na komputerze

  2. czy potrzebny jest do tego jakiś dodatkowy sprzęt (kable, etc.)

Pozdrawiam :slight_smile:

aby podłączyć video do komputera musisz mieć kartę TV, wtedy podłączasz magnetowid do wejście video karty TV. w programie załączonym do karty TV wybierasz źródło sygnału na VIDEO (CHINCH), włączasz magnetowid i oglądasz. Możesz w programie włączyć nagrywanie, wtedy zapisuje ci na dysk np w formacie avi.

hehe lepiej nie w avi :stuck_out_tongue:

godzina takiego filmu zajmie wiele Gigabajtów :stuck_out_tongue:

najlepiej mpeg 2 :slight_smile:

wiesz, np mój program do tunera zapisuje tylko w avi. a co to za problem potem przekonwertować na coś innego?

nazywa sie to czas ;]

i miejsce na dysku :stuck_out_tongue:

gdy masz sporo wolnego miejsca to jeszcze nie problem ale gdy już masz ciasno na dysku a chcesz coś nagrac to już się robi problem :stuck_out_tongue:

Niekoniecznie, ale można również skorzystać z VirtualDub.

Przechwytywanie materiału z kasety VHS (VirtualDub) oraz ewentualna przeróbka do DVD.

dzięki za odpowiedź :slight_smile: