Przenoszenie folderów z zachowaniem ich dat utworzenia

A dokładniej: Przenoszenie folderów na inną partycję z zachowaniem tychże pierwotnych dat utworzenia. O inną partycję tu chodzi, ale tytuł tematu był za długi… Zamierzam dokonać pełnej przebudowy i przeprowadzki zawartości swoich dysków. Tymczasem podczas przenoszenia folderu z plikami na inną partycję, pierwotna data utworzenia folderu zostaje pominięta. Żaden chyba OS nie pilnuje tych dat folderów. :frowning:

Dla mnie jest to problem. Moim podstawowym i niemal jedynym kryterium sortowania plików i folderów nie jest jakaś-tam nazwa czy zakichana data modyfikacji - ale data utworzenia. Tak już mam i już. I nie zamierzam tego zmieniać, bo jest to dla mnie najwygodniejsze.

Czy jest jakiś program, który pozwoli przenieść owe foldery (wraz z ich zawartością, rzecz jasna) i zachowa owe daty utworzenia. Jedyne co znalazłem, to Total Commander - ale niestety, pilnuje dat modyfikacji. Liczę na pomoc, bo jest to dla mnie ostatnio wiodący problem. Jakiś program (interfejs graficzny, DOS, Linux, nieistotne - byleby pomógł), wtyczka do innego programu bądź trik? #-o

Total Commander nie koniecznie usuwa daty utworzenia folderu/pliku. Tylko trzeba go odpowiednio skonfigurować.

Total Commander > Konfiguracja > Opcje > Operacja > Kopiuj/Usuń > (na dole) zaznacz Kopiuj datę/czas katalogów

Dzięki za odpowiedź, ale to nie pomaga. Operacja ‘Kopiowanie’ pilnuje daty modyfikacji plików i folderów, olewa zaś daty powstania. To samo ‘ZmPrzes’ przenosi niszcząc daty utworzenia. Szukałem też pośród wtyczek do TC - bez rezultatu. :frowning: