Przenoszenie ghostem partycji z Windiws XP i brak użytkowników

Witam,

 

Mam taki problem.

Przeniosłem GHOST’em partycję systemową Windows XP z dysku IDE na SSD SATA.

Windows uruchamia się, ale w oknie logowania nie pokazują się użytkownicy.

Zrobiło mi się tak już na 2 komputerach.

Tryb awaryjny nie uruchamia się w ogóle.

Czym to może być spowodowane?

 

Pozdrawiam

RJ

A nie miałeś ustawionej innej lokalizacji konta użytkowników w zmiennych środowiskowych?

Hmm…, lokalizacji samych użytkowników to nie, ale np. Dokumenty miałem skierowane na inna partycję.

Jutro sprawdzę.

Dzięki.

 

RJ

Dokładnie jak wyżej. Ponadto jeśli zmigrowałeś system na SSD pamiętaj o instalacji oprogramowania zapewniającego TRIM i przystosowującego system pod dysk SSD. W czasach Windows XP nie było jeszcze takich, i domyślnie system nie jest do nich przystosowany. Użytkowanie system na dysku SSD bez jego przystosowania drastycznie skraca żywotność dysku SSD.

Niestety ustawienie standardowych ustawień użytkownika również nie pomogło.

System zatrzymuje się na logo Windows XP, brakuje ikon użytkowników, tekstu “Wybierz użytkownika …”

ikony wyłączenia. System jest dziwnie zawieszony bo działa myszka, ale nie reaguje na klawiaturę np. CTRL+ALT+DEL.

Dla ściślejszej informacji dodam, że migruję w ten sposób, że z dysku, gdzie jest kilka partycji dokładnie 4: C, D, E, i F

robię ghostem tylko obraz partycji C na całym dysku SDD, który ma być jedną partycją.

Z tego co pamiętam,  przy zwykłych dyskach taka operacja mi działała, a teraz jest jakiś problem.

 

Pozdrawiam

RJ

Tryb awaryjny również nie działa? Jeżeli tak, to wyrzuć co się da z kontrolerów magazynu/IDE/ATAPI.

Robiłeś obraz całego dysku czy każdej partycji osobno? Jeżeli to drugie, to właśnie masz problem ze ścieżkami zmiennych systemowych (pewnie “pokręciło” partycje fizyczne/logiczne, ghost tak czasami robi).

“nie reaguje na klawiaturę np. CTRL+ALT+DEL.” W bios-ie masz Legacy USB (różnie się to nazywa, czasami USB keyboard - wszystkich opcji nie pamiętam) na “enabled”?  Klawiatura reaguje np. na Num Lock, Caps Lock?

“Jeżeli tak, to wyrzuć co się da z kontrolerów magazynu/IDE/ATAPI.”

 

Gdzie to znajdę?

 

“Robiłeś obraz całego dysku czy każdej partycji osobno?”

Tak jak pisałem. Migrowałem tylko jedną partycję systemową na cały dysk SDD. Może tu się coś pokopało?

 

Wielkościami nie dam rady, ale może zrobię ilościowo te same partycje i wtedy spróbuję migracji.

 

Pozdrawiam

RJ

“Gdzie to znajdę?” W menedżerze urządzeń, pod warunkiem działającego trybu awaryjnego - ale chyba to też Ci nie działa - F8 przy starcie komputera…

Niestety, ustawienie podobnych partycji na obu dyskach nie pomogło. Kasowanie kontrolerów również nie.

Zauważyłem natomiast jeszcze jedną rzecz.

Jak podłącze SSD do złącza koloru czerwonego to jest właśnie ten zwis na logo XP. (W BIOS ustawienie jest na ENHANCED)

Natomiast jak podłącze SSD do kolory czarnego, to przy uruchamianiu dostaje BLUE SCREEN.

 

Pozdrawiam

RJ