Przenoszenie haseł Opera > Firefoksa


(Hasz) #1

Jaki program lub jak przenieść hasła z przeglądarki Opera do Firefoksa?


(imeehow) #2

Przepisać można, ale to Cię pewnie nie zadowala :wink:


(Chillout) #3
W Operze wybierasz Menu--> Zakładki --> Zarządzaj zakładkami --> Plik --> Eksportuj jako dokument Html.(tu zapisujesz sobie plik na dysku)

W Firefox Zakładki --> Zarządzaj zakładkami --> Importowanie i kopie zapasowe --> Importuj z pliku Html.(tu wskazujesz zapisany plik)

Takie coś znalezione w necie.


(manieKMP) #4

@Chillout, autorowi chodziło o hasła, nie o zakładki :wink:

@petrasck, sprawdzałeś jak działa dodatek LastPass? Z tego co kojarzę, jest na Fx i na O, oraz oferuje synchronizację między przeglądarkami.

A jaki jest inny sposób, hmm… jak znalazłbyś możliwość importu CSV lub XML dla Opery, to do Fx’a jest odpowiedni dodatek eksportu haseł do takich plików. Jest nim Password Exporter.

Ostatnią możliwością, jaka mi się nasuwa to ręczne przepisanie haseł lub korzystanie z “archiwizera” do haseł, np. KeePass i -tu znów ;)- z tego co kojarzę, można ten program “zintegrować” z przeglądarkami (są jakieś wtyczki do KeePass, dla Chrome’a i Fx’a, a dla O ktoś jakieś rozwiązanie w sieci podał).

PS. KeePass obsługuje pliki CSV jaki i XML, nie wiem tylko czy współgrałoby to z dodatkiem Password Exporter, ale zawsze możesz to sprawdzić ;).