Przenoszenie HDD do nowego komputera - jakie sterowniki odinstalować

Cześć,

zakupiłem ostatnio nowe części do komputera ( płyta, ram, procesor ) i chciałbym do niego przełożyć zasilacz, grafikę i dysk twardy. Mam na dysku pełno danych i nie mam gdzie je przenieść, więc format odpada. Wyczytałem, że wystarczy tylko odinstalować ( najlepiej wszystkie ) sterowniki poprzez Dodaj/usuń programy. Mam też program Driver Sweeper do usuwania sterowników.

Czyli tak - usuwam wszystkie sterowniki, przenoszę części ( wraz z HDD ) do nowego komputera i instaluję sterowniki na nowo? Tylko do czego potrzebne sterowniki? Mam płytkę ze sterownikami do nowej płyty głównej ( rozumiem, że sterowniki karty sieciowej również tam są ) i sterownik karty graficznej pobiorę z internetu zaraz po zainstalowaniu sterowników płyty głównej. Żadnych innych sterowników nie potrzebuję? System na dysku to Windows 7 64bity.

Mój obecny sprzęt:

 

Intel Pentium D

GeForce 7950GT ( PCI-E )

2 GB Ram

Zasilacz to najprawdopodobniej Tracer 4Life 400 LucyFire

HDD SATA 500GB

 

Przenoszę grafikę, zasilacz i HDD ( z tym, że grafikę i zasilacz tylko do czasu aż nie kupię nowych części )

 

Nowy sprzęt to aktualnie:

 

i3 540

Płyta ASUS P7P55D-E LX

8 GB RAM

 

mam nadzieję, że nie będzie się gryźć stara karta i zasilacz z tym sprzętem.

 

Nie jestem aż tak bardzo obeznany w komputerach, więc proszę o wyrozumiałość :slight_smile:

Pozdro!

 

 

Nie “format” według Ciebie odpada tylko instalacja systemu.

Nie myl pojęć jest “formatowanie” a nie jakiś “format” i po formatowaniu należy jeszcze zainstalować system.

 

System uruchomiony po takiej zmianie sprzętu jest najczęściej bardzo niestabilny, bez ponownej instalacji się nie obejdzie.

Dane przenieś na inną partycję, sformatuj tylko partycję systemową i na niej zainstaluj ponownie system.

 

 

PS. Bezwzględnie wywal ten zasilacz i kup coś porządnego!

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Wywaliłbym zasilacz, ale będę go używał z tą grafiką dopóki nie kupię czegoś lepszego. Na razie nie mam pieniędzy na nowy sprzęt. Chyba, że najlepszym rozwiązaniem będzie używać tego sprzętu co mam, a nowy sprzęt odpalić dopiero jak kupię zasilacz i grafikę.

 

A tak przy okazji - przy instalacji Windowsa 7 będę miał do wyboru na której partycji ma być zainstalowany system i którą partycję sformatować? Dane i instalki mam na partycji D, a na C mam system i tam też instalowałem wszystkie programy i gry.

Hej,

 

Zdecydowanie tak - bo co będzie jeśli zasilacz puści Ci z dymem resztę nowego sprzętu?

 

Tak, będziesz mógł wybrać, którą partycję chcesz sformatować. Oczywiście formatujesz tą, na której wcześniej zainstalowany był system.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

Jeśli masz przynajmniej 2 partycje (C i D) i litery są poprawnie przydzielone (tzn. nie zmieniałeś nic w ustawieniach) to spokojnie instalator sobie poradzi z tym.

Co mogę powiedzieć na swoim przykładzie to to, że mając dysk 250GB i instalując system też miałem dane na dysku z tym, że jedna partycja miała 100 GB (C:) a druga 150 GB (D:) więc instalacja była prosta. 

 

Jeszcze jedno, tak jak zwrócił Tobie uwagę Dimatheus, zasilacz warto byłoby zmienić aby płyta z procesorem nie poszły z dymem :wink:

Dobra, wszystko rozumiem :slight_smile: Zasilacz kupię w pierwszej kolejności. Mam nadzieję, że aktualna karta będzie działać jakiś czas bez problemu z nowym sprzętem po zakupie nowego zasilacza.

Karta będzie działała bezproblemowo pomijając jej wydajność w nowszych grach