Przenoszenie kontaktów z Androida na iOS

#kontakty #iOS #Android

Jak przenieść kontakty z Androida na iOS? iPhone jest już po pierwszej konfiguracji. Kontakty mam na koncie Google i mam też plik wizytówki z rozszerzeniem *.vcf. Z góry dzięki

Dodaj konto google w ustawieniach iPhone, ustaw by wyświetliło kontakty z konta google i to wszystko.

1 polubienie

Dobra. Mam pytanie jeszcze. Czy iOS obsługuje pliki VCF?

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Tak. Wg mnie importowanie najwygodniejsze jest z poziomu przeglądarki www. Wystarczy zalogować się na icloud.com i wygodnie cała operacje robisz na komputerze.

To idzie wtedy do chmury. Możliwe jest w ios przechowywanie kontaktów lokalnie tzn. Bez synchronizacji i w pamięci iPhone?

nie jestem specjalistą, być może jestem w błędzie - ale wydaje mi się że nie. Kontakty są powiązane z kontem email. Kwestia tego, na którym koncie chcesz mieć je synchronizowane.

hehe, to trzeba mieć konto Apple lub Google, żeby mieć kontakty w iPhone’ie? W Androidzie nie trzeba mieć konta Google, by mieć numery telefonów w urządzeniu. Wystarczy plik *.vcf i opcja importu kontaktów do pamięci.

spróbuj uruchomić iphone’a bez logowania do konta icloud. myślę, że to powinno dać Ci odpowiedź.

hej!
Mam kontakty na koncie google, ale nie mam poczty Gmail, tylko konto Google zarejestrowane bez poczty od Google’a. Przez to chyba nie chce mi dodać konta Google do iOS, bo szuka Gmail’a. Zatem pozostaje tylko vCard przez stronę iCloud?

Niech się ktoś inny wypowie też.

Kolejny problem:

Klikam na zębatkę i wybieram opcję “Importuj wizytówkę vCard”. Klikam to i nic, nie otwiera się okno wyboru pliku. Co u licha? Czyżby pełno bug’ów u Apple?

Zobacz punkt 3:
https://www.androidauthority.com/how-to-transfer-contacts-android-to-iphone-646877/ .

Wyślij sobie plik vcf ze smartfona z Androidem na telefon z iOS (mail, samba).

Ja zbieram info tylko o przenoszeniu kontaktów, bo chcę zrobić poradnik na YT.

Usterka u Apple’a chyba.

Halo!
Strona działa, ale to importowanie jeszcze nie. Sprawdźcie no u siebie, dobrze?

Dobra, po kłopocie!
Strona Apple’a ma jakiś bug, który powoduje to, że kiedy opcja importu pliku vCard jest podświetlona, to opcja nie działa. Opcja musi być niepodświetlona (biała), to wtedy zadziała.

Jednak czy pliki VCF mają różne formaty czy co? Pytam, bo plik VCF wyeksportowany w systemie Android nie chciał się zaimportować. Dopiero plik z kontaktów Google w przeglądarce, wyeksportowany przy użyciu opcji “Plik VCF dla aplikacji na iOS” - zadziałał.