Przenoszenie Licencji Windows 10 na inny komputer

Witam,
Trapi mnie pewien problem, otóż wiem, że M$ zmienił politykę licencji.
Mam stary komputer, był na nim preinstalowany Windows 7 Home 64 bit OEM, skorzystałem z możliwości aktualizacji do Windows 10 oraz powiązałem licencję tego systemu z kontem M$.
Czy mogę przenieść licencję tego systemu na nowy komputer?
(Ze starego nie będę korzystał, albo postawię Linux-a)
Wiem, że dawniej tylko systemy w wersji BOX można było instalować na kilku maszynach.
Jednak jak pisałem wyżej M$ w związku z Windows 10 zmienił swoje licencje i licencja jest przypisywana do konta M$ a nie do komputera. Zastanawia mnie jednak, czy ta zasada działa także wobec zaktualizowanych do 10 wcześniejszych edycji systemu w wersji OEM.
Z góry dziękuję za pomoc.

Coś takiego znalazłem, ale najlepiej zapytać w pomocy Microsoftu

Bo możliwe, że tyczy się tylko posiadaczy W10 OEM.

Edit:

I tak wygląda, że darmowa aktualizacja do W10 jest przypisana do komputera, ale zapytaj.

1 polubienie

U mnie się nie dało. Przenosiłem licencję z HP 6455b (AMD) na HP6450b (Intel). Ten myk nie przeszedł.
W10 nie dokonał automatycznej aktywacji a MS w komunikacie przekazał że licencja zapisana na koncie MS nie jest dla tego sprzętu.

1 polubienie

Windows 7 OEM, preinstalowany na kompie, nie przeniesiesz na inny :slight_smile: Często te klucze pochodzą nie od MS a z puli danego producenta i nie działają na sprzęcie innej firmy.

1 polubienie

U mnie z kolei windows 7 oem przeniosłem licencję na nowy sprzęt, ale musiałem klucz aktywować z komendą slmgr.vbs -ato. Co ciekawe na starym PC usunąłem wcześniej system i na nowym PC zainstalowałem z kluczem (nośnik dvd osobno) i aktywowałem wspomnianą komendą. W laptopie podobno klucz jest wszyty podobno w bios/uefi, więc się nie da. Jeżeli w ogóle chce się przenieść licencję w10, to trzeba najpierw usunąć ze starego sprzętu system oraz po tym usunąć urządzenie z konta MS.

1 polubienie

Generalnie jakiś czas temu okazało się, że europejskie prawo nie pozwala Microsoftowi zabronić przenoszenia licencji na inny sprzęt. Choć mogą to uniemożliwić technicznie.

Dosyć logiczne (i zgodne z prawem), że jeśli chce się używać systemu na nowym komputerze, ze starego trzeba ten system odinstalować.

1 polubienie