Przenoszenie miejsca..czy możliwe?

Witam, mam dwie partycje na dysku. Jedną systemową (5gb) i drugą na resztę śmieci (65gb :slight_smile: ) . Na systemowej brakuje mi już miejsca, czy możliwe jest przeniesienie wolnego miejsca z tej drugiej partycji na systemową bez formatowania?

Jest możliwe (nawet dzisiaj to robiłem)

Polecam gparted.

Parted Magic Live CD (30MB)

Thx za info, już biorę się do roboty :smiley:

Złączono Posta : 08.07.2007 (Nie) 18:30

Przepraszam za double post, ale mógłbym prosić o jakieś wskazówki?

Bo to, że nagrać na płytę mam to wiem, ale co dalej?

zmniejsz rozmiar partycji 65GB, a następnie zwiększ rozzmiar partycji systemowej. Wszystko wykonujesz prostym programem partition magic 8.

Po nagraniu płyty z obrazu należy włożyć do napędu, zresetować PC i poczekać aż się uruchomi z płyty bootowalnej (po drodze będzie pare prostych pytań).

Następnie uruchomić gparted z paska na dole pupitu (o ile dobrze pamiętam 2 ikonka).

Obsługa jest intuicyjna, podobna do Partition Magic 8, wystarczy przesuwać strzałki na partycjach.

Instrukcja

Jest jeden poważny mankament: ten program kosztuje 259 zł w sklepie Vobis…

…a w wersji demo nie można wykonać zmian, tylko symulacja jest dostępna.

polecam do tego celu program Paragon Hard Disk Manager. Umożliwia on zmiane wielkości partycji nawet bez restartu systemu. Ale tak jak u poprzednika jest ten sam mankament. Też nie jest darmowy. Widziałem chyba na stronie Chip’a wersję starszą, ale darmową, przy czym teraz nie mogłem się teraz doszukać linku. Jak znajdę to zaraz go tu podrzucę.